THY Avrupa Ligi’nin 29. haftasında konuk ettiği Litvanya temsilcisi Zalgiris’i 89-62 yenen Anadolu Efes’te başantrenör Ergin Ataman, Türkiye’ye yine kupa getirmek istediklerini söyledi. Sinan Fazilet Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın akabinde düzenlenen basın toplantısında maçı pahalandıran Ergin Ataman, savunmada yeterli oynadıklarını aktararak, “Çok uygun bir maç çıkardık. Atakta da topu çok düzgün çevirdik. Yeterli basketler bulduk. Bugün 15 üç sayılık basket bulduk ve tahminen de daha fazla atabilirdik. Âlâ bir galibiyet aldık. Sıralamada daha üst çıkmaya uğraş edeceğiz.” sözlerini kullandı.

Ergin Ataman, Koraç Kupası’nı 1995-1996 yılında müzesine götüren Anadolu Efes’in bu muvaffakiyetini çok büyük bir zafer olarak kıymetlendirdi.

Ataman, kazanılan Koraç Kupası’nın 25. yıl dönümüyle ilgili şunları kaydetti:

“İlk kere bir Avrupa kupasını kazanmıştık. O günün kaidelerinde bu çok düzgündü. Başta Aydın Örs olmak üzere bütün grubu kutluyorum. Ortamızda olmayan çok bedelli ağabeylerimiz, kardeşlerimiz var. Çok hoş günlerdi. Bunu yaşatacağız. Basketbolun yükseldiği bu vakitte artık daha güç bir tertipte tekrar Türkiye’ye kupayı getirmek istiyoruz. Natürel kolay değil. Daha evvel finale kadar gelmeyi başardık. Adım adım gideceğiz. Geçen yıl da yaklaştık. Pandemi münasebetiyle olmadı. Türk basketbolunun kupalara muhtaçlığı var. Bu yatırımlarla kaç kupalar kazanmamız gerekiyor.” (AA)

Ergin Ataman: Türk basketbolunun kupalara muhtaçlığı var

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın