THY Avrupa Ligi’nin 28. haftasında konuk ettiği Rusya temsilcisi CSKA Moskova’yı 100-70 yenen Anadolu Efes’te başantrenör Ergin Ataman, çok uygun oynayarak kazandıklarını söyledi. Sinan Fazilet Spor Salonu’nda oynanan maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında müsabakayı pahalandıran Ataman, “Mükemmel bir oyun sergiledik. Son 3-4 maçta harika oynadık.” dedi.

Ergin Ataman, hamlede ve savunmada çok düzgün oynadıklarını belirterek, şu tabirleri kullandı:

“Herkes geçen yılki düzeyimizi bulup bulamadığımızı soruyor. Hayır, geçen yılın üstüne çıkan bir oyun oynuyoruz. Moskova’da 35 sayı farkla yenilmiştik. Farkı bulup bu averajı yakalamak için gayret ettik. Maçı hiç bırakmadık. Gayrete daima devam ettik. Farkı açtık. Atakta uygunduk, savunmada agresiftik. Oyuncularım alana karakter koydu. Moskova’da farklı kaybetmiştik ve o maçtan sonra 2-3 saatlik bir toplantı yapmıştık. Bu akşam gördüm ki oyuncularım o toplantıyı başlarına kazımışlar. Oyuncularım harika bir oyun ortaya koydular. Avrupa Ligi’ndeki geleceğimiz için bu galibiyet çok kıymetliydi.”

CSKA Moskova’nın birinci çeyrekte başını kaldıramadığını söyleyen Ataman, “Maça kararlı, istekli, sert başladık. 35 sayılık farkı kapatmak, bizim için sayısal olarak kıymetli değildi. Değerli olan o karakteri gösterebilmekti. Bunu bu tertipte yapan çok az. Ben mesleğimde CSKA Moskova karşısında bu türlü bir şey yapanı görmedim. Kıymetli olan bir taraftan da o fark geldikten sonra durmamaktı. Onun için bu rekabete girdik. Son 30 saniyeye kadar da bunu sürdürdük.” diyerek kelamlarını tamamladı.

Ergin Ataman: Oyuncularım alana karakter koydu! Kusursuz bir oyun sergiledik

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın