Rekabetçi Fortnite sahnesi, yılın şimdiye kadarki en kıymetli aktifliği olan Fortnite Champion Series (FNCS) arifesinde. Oyuncular, FNCS Yarı Finallerine hazırlanmak için Kısım 2 – Dönem 5’de üç aydır yarışıyor. Bu süreçte geçtiğimiz birkaç haftada birtakım oyuncular “uluslar ortası irtibat kopukluğu” ile ilgili kural sebebiyle ceza aldı. Epic Games, bu kuralı oyuncuların oyunu kasıtlı olarak terk etmesini engellemek için koymuştu.

Bu kural dâhilinde kimi oyuncular ikaz alırken bazıları 14 günlük ban aldı. Topluluk tarafından gelen reaksiyonların üstüne Epic Games kural ile ilgili değişikliğe gitmezken kuralın neden eklendiğini daha detaylı bir formda anlatarak mevzuya açıklık getirdi.

Fortnite, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada geçmişte kuralı yeteri kadar açık belirtemediklerini fakat bu kuralın oyuncuların “shakedown” mekaniğini istismar etmemesi için konulduğunu açıkladı.

“Yapılan inceleme üzerine “uluslar ortası irtibat kopukluğu” kuralına kâfi açıklığı getiremediğimizi gördük. Bu kuralı eklemekteki emelimiz oyuncuların DBNO kademesinde oyundan kasti olarak ayrılarak “shakedown” istismarını engellemek. Bu çeşit davranışlar rekabet ruhuna alışılmamış.”

Yaptığı resmi açıklamada kuralı geçmişte yeteri kadar açık yazmadıkları için verilen cezaların ikaza dönüştürüleceğini söyledi: “Kuraldaki netlik eksikliği sebebiyle FNCS Elemelerinde bu kuralı ihlal eden oyuncular, yalnızca ikaz alacak ve diskalifiye durumu bundan sonra gerçekleşen ihlaller için uygulanacak.”

Böylece turnuva boyunca bu kural yüzünden diskalifiye edilen kadrolar yarı finallere katılma hakkı kazanmış olacak.

Hürriyet

Epic, Fortnite sahnesinde reaksiyon çeken kurala açıklık getirdi

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın