League of Legends cihanında hoşluk ve canavar denildiğinde akla gelen tek şampiyon Elise’dir. Bu şampiyonu çözmek ve oynamak zordur. Bu yüzden yalnızca işin üstatları bilir nasıl yönetim etmesin gerektiğini. Elise şampiyonunun yeni kuşak rün dizilimi, yetenekleri, kostümleri ve yapılan tüm değişiklikleri derledik.

Örümcek Kraliçe Elise

Noxus’un en eski kentinin derinliklerinde bir yerlerde, her yanı kapatılmış, ıssız ve ışıksız bir saray varmış… İşte o sarayda acımasız bir yaratık olan Elise yaşıyor. Çok eski vakitlerde güçlü ve saygıdeğer bir ailenin hanımı olan bu bayan, bir yarı ilah tarafından ısırılmıştır. Ölümsüz olan Elise, bu ısırık sayesinde git gide hoşlaşmış ancak bir yandan da insani hislerinin tamamını kaybetmiştir.

Elise gençliğini ve hoşluğunu korumak için bir bedel ölüyor. Safları ve inançsızlar kendisine yem yapıyor. Maalesef onun hoşluğuna karşı koyabilen çok az kişi var.

Örümcek Kraliçe Elise Oynanış Biçimi

Elise’in pasif skili olan Örümcek Kraliçe, rakibe isabet ettiğinde bir örümcek yavrusu hazırlar. Olağan ataklarıyla ek büyü hasarı verir. Klavyeden Q yeteneği ise iki farklı yeteneği içerisinde barındırır. Nörotoksin, maksat alınan rakibe büyü hasarı verir. Zehirli Isırık, rakibe yanlışsız atılır ve büyü hasarı verir.

Klavyeden W yeteneği ise yeniden iki adettir. Birincisi İntihar Örümceği bir noktaya zehir yerleştirir. Maksat o noktaya gittiğinde 3 saniye sonra patlar ve hasar verir. Eklembacaklı İstilası ise, Elise’in örümcekleri atak suratı kazanır. Klavyeden E yeteneği de tekrar iki adettir. Birincisi Koza, isabet ettiği rakibi sersemletir. Şayet rakip görünmez ise açığa çıkarır. Örümcek İnişi, Elise ve yavruları havaya sıçrayıp, 2 saniyeliğine hedeflenemez hale gelir.

Son olarak klavyeden R yeteneği olan Örümcek Hali, şampiyon insan haline dönüşerek olağan büyülerini kullanabilir. 425 menzilden otomatik hücum yapar. Bu müddette örümcek ordularını yeniler.

Örümcek Kraliçe Elise S11 Rün Dizilimi

Oynayışı hayli güç olan Elise şampiyonunun yeni dönemde rün dizilimi;

Hakimiyet

Elektrik Ver

Belden Aşağı

Gözyuvarı Koleksiyonu

Açgözlü Avcı

Büyücülük

Suda Yürüyen

Hız ve;

+ 10 Değişen Kuvvet

+ 10 Değişen Kuvvet

+ 5 Zırh

Örümcek Kraliçe Elise S11 Yetenek Skilleri

Şampiyonun bir özelliği birinci 3 skilinde iki tane yetenek kullanılmasıdır. Elise şampiyonunun S11 yeni dönemdeki yetenek skilleri dağılımı;

Nörotoksin – Zehirli Isırık: 2- 5- 8- 10- 17

İntihar Örümceği – Eklembacaklı İstilası: 1- 4- 7- 14- 18

Koza Örümcek İnişi: 3- 9- 12- 13- 15

Örümcek Hali: 6- 11- 16

Örümcek Kraliçe Elise S11 Counter Pickler

Bu acımasız ve yırtıcı bayanın karşısına kim çıkabilir? Tabi ki Elise’de kimi şampiyonlara karşı epey zayıf. Bu şampiyonlar ise;

Gangplank

Yorick

Kassadin

Malzahar

Mordekaiser

Örümcek Kraliçe Elise Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa aralık kat etmesi sağlanır.

Çarp: Amacındaki canavara ya da rakibin minyonlarına 390 ile 1000 ortasında gerçek hasar verir. Canavarlara karşı uygulandığında ise şampiyonun azami can ölçüsü bağlı olarak can yenilemesi sağlanır.

Başlangıç itemleri: Dolu Kılıcı, Can İkrisi, Totem Uğuru (Ziynet), Denetim Totemi

Erken safha itemleri: Bilinmezlik Küresi, Şeytani Külliyat, Kayıp Cilt, Arayıcı Mercek (Ziynet)

Orta Oyun itemleri: Morellonomikon, Kozmik Hızlandırıcı, Sihirbaz Pabuçları

Full Build: Morellonomikon, Kozmik Hızlandırıcı, Sihirbaz Pabuçları, Liandry’nin Istırabı, Rylai’nin Kristal Asası ve Zhonya’nın Kum Saati

Örümcek Kraliçe Elise Kostümleri

Örümceklerin kraliçesi Elise şampiyonunun kostümlerine hayran kalabilirsiniz. İşte o kostümlerin listesi;

Klasik Kostüm

Mevt Çiçeği Kostümü

Ulu Elbise Kostümü

Kanlı Ay Kostümü

SKT T1 Kostümü

Üstün Galaksi Kostümü

Elise Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Jungle, Top (Solo), Mid Elise İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın