League of Legends cihanına 2015 yılında giriş yapan Vakti Kıran Çocuk Ekko, hareket kabiliyeti, yetenekleri ve kitle denetim maharetleri ile ön plana çıkmaktadır. S11 dönemine girdiğimiz şu periyotlarda ise oyunda esaslı değişiklikler yapılmışlar.

Vakti Kıran Çocuk Ekko

Vakti Kıran Çocuk Ekko, Zaun’un tekinsiz sokaklarından gelmektedir. Vakte istediği üzere müdahale ederek pek çok durumu hem kendinin hem de ekibinin lehine çevirebilme yeteneğine sahiptir. Kendi icat ettiği Vakit Kapsülü’nü kullanarak harika anı elde etmeye çalışmaktadır. Özgürlüğüne bir epey düşkün olan Ekko, dostlarının başı sıkıştığında onların yanında olmasını da bilir. Ekko her vakit imkansızı başaran bir şampiyondur.

Vakti Kıran Çocuk Ekko Oynanış Biçimi

Güçlü bir suikastçı olan Ekko, oyun mühletleri uzadıkça varlığını hissettiren bir şampiyondur. Ekko kurnazlığı ve kitle denetim araçlarıyla gayelerini faka bastırır. En kıymetli özelliklerinden biri rakiplerini sersemletmesidir. Böylelikle oyunu kendi ve kadrosunun lehine çevirebilir. Pasif yeteneği ise Z-Kapsülü Rezonansı, birebir gayeye yapılan atak yahut hasar veren büyü, üçüncü kere yapıldığında ek büyü hasarı verir.

Rakibin 2 saniye kadar yavaşlatır. Kurmalı Kapan, klavyeden Q yeteneği ise fırlattığı aygıt içinden geçtiği rakiplere büyü hasarı verir. Akabinde açılarak isabet ettiği birinci şampiyonun üstünde yavaşlatma alanı oluşturur. Alan içerisindeki her amaca büyü hasarı vererek Ekko’ya döner.

Paralel Yakınsama, klavyeden W yeteneği ise, pasif ve faal olmak üzere iki formda fonksiyon görür. Ekko’nun canı %30 ‘un altına indiğinde rakiplere yaptığı olağan akınlarla rakiplerin eksik can bedellerinin %3’ü kadar ek büyü hasarı verir. Etkin yeteneği ise, 3 saniyelik bir gecikmenin akabinde maksat pozisyonda oluşturduğu kısa ömürlü vakit küresi içerisinde yer alan rakip kadro üyelerini yavaşlatır.

Şampiyon kendi küresinin içerisine gererse küre patlayarak Ekko’ya 2 saniyeliğine en fazla hasar doğuran bir kalkan verir. Vakit Sıçraması, klavyeden E yeteneği, Şampiyon maksat aldığı yere hakikat atılır. Böylelikle kısa bir ara kat eder. Yapacağı bir sonraki taarruzda ek büyü hasarı verir. Şampiyonu maksat aldığı kişinin yanına ışınlar.

Son olarak Kronokırılma klavyeden R yeteneği Ekko2yu amaç alınamaz ve hatta ziyan verilemez bir hale getirir. Daha sonra 4 saniye evvel bulunduğu yere ışınlar. Şampiyonu %3 eş kıymet ölçüde güzelleştirir. Belirdiği yerin 375 menzil yakınındaki tüm rakiplere büyü hasarı verir.

Vakti Kıran Çocuk Ekko S11 Rün Dizilimi

Ekko Şampiyonu Yeni Rünler;

Hakimiyet

Elektrik Ver

Ani Darbe

Gözyuvarı Koleksiyonu

Açgözlü Avcı

İlham

Kusursuz Zamanlama

Kozmik Sezgi olmak üzere;

+10 Değişken Kuvvet

+10 Değişken Kuvvet

+6 Büyü Direnci

Vakti Kıran Çocuk Ekko S11 Yetenek Skilleri

Ekko şampiyonun S11 yeni dönemdeki yetenek skilleri ise şu formdadır;

Kurmalı Kapan: 1- 3- 5- 7- 9

Paralel Yakınsama:4- 14- 15- 17- 18

Vakit Sıçraması: 2- 8- 10- 12- 13

Kronokırılma: 6- 11- 16

Vakti Kıran Çocuk Ekko S11 Counter

Ekko her ne kadar vakitle oynasa da karşısında zayıf kaldığı rakipleri vardır. Bunlar;

Cho’Gath

Diana

Yasuo

LeBlanc

Tryndamere

Vakti Kıran Çocuk Ekko Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa uzaklık kat etmesi sağlanır.

Sihirbaz Papuçları

Lich Boğan

Zhonya’nın Kumsaati

Rabadon’un Şapkası

Morellonomikon

Hextech Füzekemer

Vakti Kıran Çocuk Ekko Kostümleri

Şımarık ve bir o kadar cana yakın olan özgür ruhlu şampiyon Ekko’nun kostümleri ise şu halde;

Klasik Kostüm

Kum Fırtınası Kostümü

Okullu Kostümü

KOD İSMİ Kostümü

SKT T1 Kostümü

Şeker Hırsızı Kostümü

Ekko Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Ekko İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın