League of Legends dünyasında güzel bir nişancı olan Draven şampiyonun oynanışı güç olsa da pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Görkemli bir cellat olan Draven’in S11 yeni dönemde rün rehberi nasıldır, ne üzere değişiklikler gelecek, nasıl oynanır ve yetenekleri nelerdir üzere sorulan karşılıklarını inceliyoruz.

Görkemli Cellat Draven

Kanın oluktan akar üzere aktığı, iradenin sınandığı arenalarda Noxus’ta Hükümcüler ismiyle anılan savaşçılar karşı karşıya gelmektedir. Lakin bu savaşçıların hiç biri Draven kadar istek görmez. Draven eski bir savaşçıdır ve seyircinin ne istediğini bilir. Kitlelerin abartıya olan tutkusunu bildiğinden dönen baltalarını kullanmaktaki hünerini göstermektedir. Draven kendine hayran olan bir küstahtır. Dünyanın dört bir yanında isminin tezahürat edilmesini sağlamak için elinden ne gelirse yapacaktır.

Görkemli Cellat Draven Oynanış Biçimi

Güçlü bir nişancı olan Draven şampiyonunu oynamak için skilleri âlâ derecede bilip hangisini nerede kullanmanız gerektiğini de bilmelisiniz. Draven Ligi isimli skill pasif yeteneğidir. Bu yetenek bir Dönen Balta yakaladığında ya da şampiyonlar dışında başka maksatlar öldürdüğünde izleyenlerin Hayranlığını kazanır. Skill Draven’e, rakip şampiyonu katletmek için ek altın verir. Şampiyon dönmekte olan baltasını düşürmeden 6 minyon öldürürse ekstra 2 hayranlık puanı kazanır.

Dönen Balta, klavyeden Q yeteneği ile Draven, sonraki atağında fazladan fizikî hasar verecektir. Balta gayeden üst hakikat seker ve Draven bunu yakaladığı vakit otomatik olarak öbür bir balta hazırlanır. Klavyeden W yeteneği Adrenalin Seli, Draven 1.5 saniyeliğine artan hareket suratı ve 3 saniyeliğine daha fazla akın suratı kazanır. Hareket suratı müddeti boyunca süratlice azalır. Bir balta yakalamak ise bu yeteneğin bekleme müddetini yenileyecektir.

Geri Dur, klavyeden E yeteneği ile Draven baltalarını fırlatarak vurulan maksatlara fizikî hasar verir. Amaçları kenara savurur ve vurulan maksatlar 2 saniyeliğine yavaşlar.

Son olarak klavyeden R yeteneği olan Vefat Pervanesi, Şampiyonun fırlattığı iki devasa balta, isabet ettiği her üniteye fizikî hasar verir. Vefat Pervanesi yavaşça taraf değiştirir ve bir rakip şampiyona denk gelir ise geri döner. Vurulan her üniteye %8 daha az hasar verir. Baltalar taraf değiştirdiğinde ise sıfırlanır.

Görkemli Cellat Draven S11 Rün Dizilimi

Yeni dönemde en çok merak edilen hususlardan biri de yeni rün dizilimleri. Herkes şimdiden rün dizilimleri hakkında bir rehber arıyor. S11 Draven yeni rün dizilimi şu halde;

İsabet

Yenilmez

Zafer

Efsane: Çeviklik

Son Darbe

Büyücülük

Bulut Pelerini

Yaklaşan Fırtına olmak üzere;

+9 Atak Suratı

+10 Değişken Kuvvet

+5 Zırh

Görkemli Cellat Draven S11 Yetenek Skilleri

Geldik Draven şampiyonunun yeni dönemdeki yetenek dizilimine;

Dönen Balta: 1- 4- 5- 7- 9

Adrenalin Seli: 2- 8- 10- 12- 13

Geri Dur: 3- 14- 15- 17- 18

Vefat Pervanesi: 6- 11- 16

Görkemli Cellat Draven S11 Counter Pickler

Draven seyircilerin dikkatini çekmekte bir usta olabilir ama bu ustanın da zayıf olduğu şampiyonlar mevcut. Pekala, Draven’i zorlayan bu şampiyonlar kimler;

Blitzcrank

Caitlyn

Varus

Thresh

Quinn

Görkemli Cellat Draven Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa aralık kat etmesi sağlanır.

Şifa: Dost şampiyonun can bedelini 90 ile 345 ortasında yeniler ve 1 saniyeliğine %30 sürat verir.

Ölümsüz Kalkanyay

Savaşçı Çizmeleri

Ebedi Kılıç

Bomnardıman Topu

Gümüşgöl Şafağı

Fani Hatıratı

Görkemli Cellat Draven Kostümleri

Draven üzere gösterişli bir şampiyonun da hayli gösterişli kostümleri olması olağandır. Draven’in tüm kostümleri ve yeni kostümler;

Klasik Kostüm

Ruh Söken Kostümü

Gladyatör Kostümü

Yorumcu Kostümü

Havuz Partisi Kostümü

Canavar avcısı Kostümü

Draven Kostümü

Draven Baba Kostümü

Draven Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Adc Draven İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın