Dr. Mundo, League of Legends dünyasının meczubu olarak bilinir. Ama deneyimli ellerde tam bir canavardır. Baltasında uzmanlaştıktan sonra her koridorda rahatlıkla oynanabilen bu şampiyon epey yeterli bir takviye karakteridir. Dr. Mundo şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimlerini inceleyebilirsiniz.

Zaun’un Meczubu Dr. Mundo

Zaun’un Meczubu Dr. Mundo, ismi üstüne sapına kadar bir meczuptur. Neyi ne vakit yapacağı asla muhakkak olmaz. Görenleri dehşete düşürecek derecede mor olan bu şampiyon caninin tekidir. Zaun ahalisi onun yüzünden bilhassa geceleri asla dışarı çıkmaz zira ahaliden birilerini kaçırdığı bilinmektedir.

Tek heceyle bağlantı kurmaya çalışan Dr. Mundo’nun en büyük tutkusu ise acı çekmek ve acı vermektir. Ameliyatları için ahaliden pek çok kimseyi kaçıran bu yaratık devasa et satırını tüy üzere taşımaktadır. Namı yayılmış, zalim mi zalim bir kimsedir. Sağı solu asla belirli olmaz. Nereye isterse oraya sarfiyat ve aslında hekim bile değildir.

Zaun’un Meczubu Dr. Mundo Oynanış Biçimi

Adrenalin Akışı, Dr. Mundo’nun pasif skilidir. Her bir saniyede azami can ölçüsünün %1,5 oranında geri kazanmasını sağlar.

Mikroplu Satır skili klavyeden Q ile yönlendirilir. Şampiyon satırını savurur. Maksadın mevcut can pahası kadar muadil büyü hasarı verir. Maksadı 2 saniye boyunca %40 yavaşlatır. Şayet satır maksada bedelse, şampiyon can bedelinin yarısını geri kazanır. Ölümcül son darbeyi vurduysa can bedelinin tümünü geri alır.

Klavyenizden W tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Alevli Istırap, yakınındaki rakiplere saniye başına büyü hasarı verir. Kendi üzerindeki engelleme tesirlerini %30 azaltır.

Klavyenizden E tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Acısever, pasif halde iken şampiyon büyü hasarı aldığında ya da an bedeli ödediğinde büyü direnci 2 saniyeliğine artış gösterir. Bu skill devreye girdikten sonra birinci olağan saldırısı fazladan 25 ünite menzil kazanır. Ayrıyeten kendi azami can kıymetinin en fazla %5 kadarını ek fizikî hasar olarak verir. Atak gücü kıymetini 5 saniyeliğine arttırır. Eksik olan her yüzde bir canına karşılık taarruz gücü kazanır.

Son olarak klavyenizden R tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Sadizm, şampiyon 12 saniyede, azami can kıymetinin en fazla %60 kadarını yeniler. Ayrıyeten hareket suratı kazanır.

Zaun’un Meczubu Dr. Mundo S11 Rün Dizilimi

Dr. Mundo şampiyonunun S11 yeni dönemdeki rün dizilimi rehberi;

Azim

Hortlağın Pençesi

Tahrip

İkinci Talih

Çok Büyüme

İlham

Suratını Al

Sihirli Pabuçlar ve ayrıyeten;

+ %9 Atak Suratı

+ 6 Büyü Direnci

+ 5 Zırh

Zaun’un Meczubu Dr. Mundo S11 Yetenek Skilleri

Dr. Mundo şampiyonu S11 yetenek skilleri dağılımı;

Mikroplu Satır: 1- 4- 5- 7- 9

Alevli Istırap: 3- 14- 15- 17- 18

Acısever: 2- 8- 10- 12- 13

Sadizm: 6- 11- 16

Zaun’un Meczubu Dr. Mundo S11 Counter Pickler

Dr. Mundo şampiyonunun zayıf düşeceği şampiyonlar ise;

Darius

Fizz

Olaf

Riven

Kog’Maw

Zaun’un Meczubu Dr. Mundo Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: Şampiyon fare imlecinin yönlendirildiği alana gerçek, kısa aralık kat etmesini sağlar.

Işınlan: 4,5 saniye odaklanma yaptıktan sonra şampiyon gaye aldığı dost kuleye, minyona ya da toteme ışınlanır.

Günateşi Kalkanı

Merkür’ün Adımları

Ruh Gömleği

Warmog’un Zırhı

Gargoyl Taşzırhı

Meyyit Adamın Zırhı

Zaun’un Meczubu Dr. Mundo Kostümleri

Dr. Mundo şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Zehirli Kostümü

Mundo Beden Şampiyonu Kostümü

İşadamı Kostümü

Mundo Mundo Kostümü

Cellat Kostümü

Mecnun Balta Kostümü

TPA Kostümü

Havuz Partisi Kostümü

Yaman Siklet Kostümü

Bu Prensi Kostümü

Dr. Mundo Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Top (Solo), Mid, Jungle Dr. Mundo İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın