Deneyimli ellerde adeta bir vefat makinesine dönüşen Diana, League of Legends dünyasında epeyce sevilen bir şampiyondur. Oyunun içerisinde bulunduğu geleneklerin dışına çıkarak tasarlanan Diana şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimleri şu formdadır.

Ay’ın Hiddeti Diana

Diana gücünü aydan alan, elindeki hilal halinde bıçağı ile gösterişli bir şampiyondur. Lunari’nin savaşçısı olarak, Targon Dağı ve civarında yasaklanmış bir inanç ile uğraş ediyor. Diana pırıl pırıl parlayan zırhıyla, soğuk kış gecelerinde ortaya çıkan eşsiz bir savaşçı. Adeta ayın gücünün beden bulmuş hali üzere.

Targon’un bulutları delip geçen doruğunun ötesinde suretiyle bütünleşen Diana, hiçbir vakit tam manasıyla bir insan olamamıştır. Lakin bu dünyaya gelme sebebini ve hedefini anlamak için büyük efor gösteriyor.

Ay’ın Hiddeti Diana Oynanış Biçimi

Bir savaşçı tıpkı vakitte büyücü olan Diana şampiyonunun pasif skili olan Gümüşay Bıçağı, akın suratını %20 arttırmaktadır. Her üç ataktan biri yakındaki rakipleri biçerek onlara ek büyü hasarı verir. Ayrıyeten bu skill Diana’nın gücünün kadarını mana olarak kazandırır.

Klavyeden Q ile etkin hale gelen yetenek Hilal Saldırısı, Diana ortaya çıkan ayın gücünden belli bir alandaki rakiplerine büyü hasarı verir. Rakipler ay ışığından etkilenerek, şayet görünmez halde değillerse 3 saniye kadar ortaya çıkarlar.

Klavyeden W ile faal hale gelen yetenek Solgun Kamer, şampiyon kendi etrafında 5 saniyeliğine ortaya çıkan üç küre oluşturur. Bu küreler rakiplere temas ettiğinde patlar. Patlama sonrası ise büyü hasarı verir. Öbür yandan skill hasar emen süreksiz bir kalkan sağlar. Üçüncü kürenin patlaması halinde bu kalkan güçlenir.

Klavyeden E ile etkin hale gelen yetenek Ay Düşüşü pasif halde iken Gümüşay Bıcağı skilinden kazandığı akın suratını %90 olacak biçimde yükseltir. Etkin halde ise, yakınında bulunan bütün rakipleri açığa çıkarıp, çekerek 2 saniyeliğine yavaşlatır.

Son olarak klavyeden R ile etkin hale gelen yetenek Ay Koşusu, ayın intikamcı yüzünün canlı bir sureti halinde rakibin üstüne atılır. Rakibe büyü hasarı verir. Ayın ışığından daha evvel etkilenmiş olan rakipler daha fazla etkilenir. Öbür tüm rakiplerin üzerindeki Ay Işığı zayıflatması kalkar.

Ay’ın Hiddeti Diana Rün Dizilimi

Ayın ta kendisi olan Diana şampiyonunun S11 yeni dönemdeki rün dizilimi rehberi;

İsabet

Yenilmez

Pratik Zekâ

Efsane: Sıvışma

Son Darbe

Hâkimiyet

Ani Darbe

Eksiksiz Avcı ve ayrıyeten;

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 6 Büyü Direnci

Ay’ın Hiddeti Diana S11 Yetenek Skilleri

Diana tam bir ekip şampiyonudur. Yetenek skilleri deneyimli bir oyuncunun sayesinde grubu zafere götürür. Diana şampiyonunun yetenek skilleri dağılımı ise;

Hilal Saldırısı: 1- 4- 5- 7- 9

Solgun Kamer: 3- 8- 10- 12- 13

Ay Düşüşü: 2- 14- 15- 17- 18

Ay Koşusu: 6- 11- 16

Ay’ın Hiddeti Diana S11 Counter Pickler

Diana her ne kadar güçlü bir şampiyon olsa da onun zayıf düştüğü birkaç şampiyon var. Diana şampiyonunun zayıf olduğu şampiyonlar ise;

Cho’Gath

Irelia

Mordekaiser

Syndra

Riven

Ay’ın Hiddeti Diana Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: Şampiyon fare imlecinin yönlendirildiği alana yanlışsız, kısa aralık kat etmesini sağlar.

Işınlan: 4,5 saniye odaklanma yaptıktan sonra şampiyon gaye aldığı dost kuleye, minyona ya da toteme ışınlanır.

Hextech Füzekemer

Sihirbaz Pabuçları

Morellonomikon

Rabadon’un Şapkası

Hiçlik Değneği

Lich Boğan

Ay’ın Hiddeti Diana Kostümleri

Diana şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Kara Valkyrie Kostümü

Ay Tanrıçası Kostümü

Zebani Kostümü

Kanlı Ay Kostümü

Denizlerin Belası Kostümü

Diana Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Diana İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın