League of Legends dünyasında Cho’Gath, en sert tank karakterlerinden biridir. Genel olarak jungle olarak tercih edilmesine karşın Mid’de en az o kadar güçlüdür. Ayrıyeten 1 vs 1’de epey tesirli olan Cho’Gath şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimlerini hazırladık.

Hiçlik’in Dehşeti Cho’Gath

Runeterra’nın acımasız güneşine çıktığından bu yana Cho’Gath, açlığına ve doyumsuzluğuna yenik düşüyor. Hiçlik’in bütün canlıları tüketme dileğinin ne demek olduğunu bu şampiyondan anlayabilirsiniz. Cho’Gath birebir Hiçlik’in bir yansıması üzeredir. Karma karışık biyolojisiyle ve unsurları bedeninde büyütme yetisiyle Hiçlik’e hizmet etmektedir.

Hiçlik’in yarattığı bu canlı, ağır kas kütlesi ve devamlı artması ayrıyeten dış kabuğunu organik bir elmas misali sertleştirmesine yarıyor. Büyüme gereksinimi gün gün artan bu yaratık fazlalık hususları jilet üzere keskin kazıklar halinde kusuyor. Avlarını yakalıyor ve şişlenen avı sonraki ziyafet için saklıyor.

Hiçlik’in Dehşeti Cho’Gath Oynanış Biçimi

Orta koridorda bir tank şampiyonu olması kadar büyücüde olan Cho’Gath şampiyonunun pasif skili Etobur, şampiyon bir ünite katlettiğinde, can ve mana kazandırır.

Klavyenizden Q tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Kazıklı Taban, 175 menzil genişliğindeki tabanı tahrip ederek 0,625 saniye sonra, tabandan fırlayan kazıklarla rakipleri havaya savurur. Ayrıyeten onlara büyü hasarı vererek rakiplerin hareket suratını azaltır.

Klavyenizden W tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Yabani Çığlık, 60 derecelik Koni halinde bir alanda bulunan rakipleri susturur ve büyü hasarı verir.

Klavyenizden E tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Cani Dikenler, aç ve kapa formunda sonraki 3 olağan saldırısı, eş kıymet büyü hasarı veren dikenler fırlatır. Fırlattığı dikenler rakibi 1.5 saniye müddetince azalarak yavaşlatır.

Son olarak klavyenizden R tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Ziyafet, rastgele bir rakibi iştahla yiyerek, şampiyonlara gerçek hasar ya da minyonlara ve canavarlara gerçek hasar verir. Ziyafet ile bir rakip katledildiğinde şampiyon yük kazanır. Büyüyerek azami can ve 7.5 atak menzili kazanır.

Hiçlik’in Dehşeti Cho’Gath S11 Rün Dizilimi

Rün dizilimine hayli dikkat etmeniz gereken bir şampiyondur. Cho’Gath şampiyonunun S11 yeni dönemdeki rün dizilimi rehberi;

Azim

Hortlağın Pençesi

Tahrip

İkinci Baht

Çok Büyüme

İlham

Kozmik Sezgi

Peksimet Teslimatı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Hiçlik’in Dehşeti Cho’Gath S11 Yetenek Skilleri

Cho’Gath şampiyonunun ultisinin dışında iki yeteneği büsbütün susturma ve hasar üzerinedir. Ayrıyeten ultisinin pasif yeteneğinden kaynaklanan tank özelliğinin dışında yetenek gücü ile eşyaları tercih ettiğinizde, muazzam yüksek hasarlar verebilirsiniz. Cho’Gath şampiyonu S11 yetenek skilleri dağılımı;

Kazıklı Yer: 3- 14- 15- 17- 18

Yabani Çığlık: 1- 8- 10- 12- 13

Cani Dikenler: 2- 4- 5- 7- 9

Ziyafet: 6- 11- 16

Hiçlik’in Dehşeti Cho’Gath S11 Counter Pickler

Şampiyon 1v1 de çok tesirlidir fakat tflerde herkes sağa sola kaçma kovalama halindeyken, şampiyon kaçarak savaştığı için kimi şampiyonlar karşısında yeteneği yetersiz kalır. Tercihen 1 vs 1 savaşlarda seçilen bir karakterdir. Cho’Gath şampiyonunun zayıf düşeceği şampiyonlar ise;

Garen

Warwick

Kog’Maw

Vayne

Renekton

Hiçlik’in Dehşeti Cho’Gath Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: Şampiyon fare imlecinin yönlendirildiği alana yanlışsız, kısa aralık kat etmesini sağlar.

Işınlan: 4,5 saniye odaklanma yaptıktan sonra şampiyon maksat aldığı dost kuleye, minyona ya da toteme ışınlanır.

Günateşi Kalkanı

Tabiatın Kudreti

Merkür’ün Adımları

Ruh Gömleği

Gargoyl Taşzırhı

Çivili Zırh

Hiçlik’in Dehşeti Cho’Gath Kostümleri

Cho’Gath şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Kabus Kostümü

Efendi Kostümü

Çöl Canavarı Kostümü

Müzelik Kostümü

Savaş Makinesi Kostümü

Sonsuz Karanlık Kostümü

Cho’gath Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Top (Solo), Mid, Jungle Cho’gath İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın