Yunan mitolojisinde, Habeşistan kraliçesinden esinlenilen Cassiopeia şampiyonu League of Legends dünyasında, öteki şampiyonlara nazaran pek talep görmeyen bir karakterdir. Cassiopeia şampiyonunu seçenler, S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimlerini hazırladık.

Yılanın Şefkati Cassiopeia

Yılanın Şefkati Cassiopeia berbatlığın kraliçesi olarak bilinir. İradesi ile düşmanlarına diz çöktürmeyi hedefleyen bu bayan, büyüler konusunda epey güçlü bir varlıktır. Yıllar evvel Noxus’lu asil Du Couteau Ailesi’nin en küçük kızı olan Cassiopeia, bir gün Shurima’nın altındaki mahzen mezarlara girmiştir. Burada karşılaştığı mezar muhafızı onu ısırmış ve küçük kızın vücuduna giren zehir onu bir yılana dönüştürmüştür. Kurnazlığı ve çevikliği ile bilinen şampiyon, melun bakışlarıyla kurbanlarını taşa çevirmektedir. Cassiopeia, gecenin karanlığında sürünerek avlarının peşine düşer.

Yılanın Şefkati Cassiopeia Oynanış Biçimi

Riot Games’in alenen efsanevi Medusa’dan esinlenerek hatta yalnızca ismini değiştirerek League of Legends dünyasına aktardığı bu şampiyonun pasif skili, Yılan Sureti, şampiyona düzey başına 4 hareket suratı kazanır. Not: Bu şampiyon için rastgele bir çizme itemi satın alamazsınız.

Klavyeden Q ile faal hale gelen yetenek Zehirli Patlama, 0,4 saniyelik gecikmenin akabinde muhakkak bir alanda Patlama Zehri oluşturur. Bu alanın içerisinde kalan rakipler zehirlenerek, 3 saniye boyunca büyü hasarı alır. Şayet skill bir şampiyona isabet ederse, Cassiopeia hareket suratı kazanır.

Klavyeden W ile faal hale gelen yetenek Zehir, şampiyonun püskürttüğü zehir, kavisli bir alana yayılır. Daha sonra 5 saniye kalan ölümcül zehir bulutları bırakır. Rakipler bu bulutların içerisinde bulunduklarında Halsizlik Zehri tesirinde kalırlar. Bu zehir vakitle azalacak biçimde yavaşlar. Yere saplandıkları için hareket sağlayan yeteneklerini kullanamazlar. Bulutların içindeki rakipler ayrıyeten her saniye büyü hasarı alır.

Klavyeden E ile faal hale gelen yetenek İkiz Diş, amaca büyü hasarı verir. Gaye, İkiz Diş’in uçuşu sırasında ya da isabete maruz kaldığında şampiyonun kullandığı mana bedeli iade edilir. İsabet ettiği esnada rakip evvelden zehirlenmiş ise ek hasar alır. Ayrıyeten şampiyonun can bedeli yükselir.

Son olarak klavyeden R ile etkin hale gelen yetenek Taşlaştıran Bakış, önündeki bütün rakiplere büyü hasarı verir. Yüzü ona dönük olan rakipler sersemler ve yavaşlar.

Yılanın Şefkati Cassiopeia Rün Dizilimi

Yunan mitolojisinde gözlerine bakanı taşa çevirdiğine inanılan Medusa’dan esinlenerek ortaya çıkarılan Cassiopeia şampiyonunun S11 yeni dönemdeki rün dizilimi rehberi;

Büyücülük

Hız Coşkusu

Soğuran Küre

Büyüklük

Yaklaşan Fırtına

Hâkimiyet

Kan Tadı

Açgözlü Avcı

+ %1 ila 10 Bekleme Müddetinde Azalma (seviyeye bağlı)

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 6 Büyü Direnci

Yılanın Şefkati Cassiopeia S11 Yetenek Skilleri

Cassiopeia şampiyonunun skilleri genel olarak geç yüklenen fakat epeyce tesirli skilerdir. S11 yeni dönemde Cassiopeia şampiyonunun yetenek skilleri dağılımı ise;

Zehirli Patlama: 2- 8- 10- 12- 13

Zehir: 4- 14- 15- 17- 18

İkiz Diş: 1- 3- 5- 7- 9

Taşlaştıran Bakış: 6- 11- 16

Yılanın Şefkati Cassiopeia S11 Counter Pickler

Zehirli bir yılandan hiçbir farkı olmayan Cassiopeia şampiyonunun zayıf olduğu şampiyonlar ise;

Fizz

Galio

LeBlanc

Lux

Talon

Yılanın Şefkati Cassiopeia Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: Şampiyon fare imlecinin yönlendirildiği alana gerçek, kısa uzaklık kat etmesini sağlar.

Bitkinlik: Rakip şampiyonu bitkin düşürerek, 2,5 saniye kadar hareket suratını da azaltır. Bu müddet de ise rakibin verdiği hasarın %40’ı düşer.

Seraph’ın Şefkati

Liandry’nin Istırabı

Rylai’nin Kristal Asası

Kozmik Hızlandırıcı

Rabadon’un Şapkası

Zhonya’nın Kumsaati

Yılanın Şefkati Cassiopeia Kostümleri

Cassiopeia şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Haydut Kostümü

Siren Kostümü

Mitolojik Kostümü

Yeşim Diş Kostümü

Eternum Kostümü

Cassiopeia Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Cassiopeia İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın