2021 yılında çıkacak yeni Call of Duty oyunu duyurulu. Eski oyuncuları sevindiren haber ise oyunun tekrar İkinci Dünya Savaşını tercih etmesi oldu. Çağdaş Warzone’da yapılan paylaşıma nazaran yeni oyunun ismi Call of Duty: Vanguard olacak fakat ismin şu an rastgele bir mutlaklığı yok. Şu an için planlanan isim bu olsa da geliştirme sürecinin ilerleyen basamaklarında isim değişikliğine gidilebilir.

Klasik İkinci Dünya Savaşı (WWII) temasına sahip oyun, savaşın 1945’te son bulmadığı alternatif bir vakitte geçecek. Eurogamer’a nazaran ise Call of Duty serilerine dair genelde yanlışsız çıkan bilgiler paylaşan, leak eden, kaynağı doğrulayan farklı kaynaklar da var. Yani yeni Call of Duty oyununun Vanguard isminde WWII sisteminde geçen bir oyun olacağı büyük bir mümkünlük.

Activision yetkilileri daha evvel 2021 çıkacak Call of Duty oyununun satışlarının Call of Duty: Black Ops Cold War üzere olmayacağını öngördüklerini söylemişlerdi. Bunun sebebi olarak da küresel pandeminin tüm dünyayı ekonomik olarak dar boğaza sokması işaret edildi. Her ne kadar yayıncı şirket satış sayıları olarak yeni COD başlığına çok sıcak bakmasa da ‘leak’ kıymeti taşıyan yeni oyun haberi bile oyun dünyasında gündemi epeyce meşgul etmeye yetti.

Call of Duty: Vandguard’a dair ayrıntılar muhakkak oldu

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın