League of Legends’de Alt Koridor / ADC rolünde oynanan şampiyonlarından biri olan Caitlyn karakterinde, S11 dönemi için yapılan değişiklikler, Rün değişimi, Rün rehberi, yetenek skilleri, oynama hali ve şampiyon tanıtımı için bu rehberi inceleyebilirsiniz.

Piltover Şerifi Caitlyn

Piltover’ın en uygun nişancısı olarak Barış gücünün en uygunu sayılan Caitlyn, kenti kurnaz hatalılardan arındırma konusunda rakip tanımaz. Genel olarak VI ile birlikte vazifeye çıkan Caitlyn, ortağının fevri tabiatını dengelemektedir. Öteki hiçbir şeye benzemeyen ve tek olan bir Hextech tüfeği taşıyor olsa da en güçlü silahı üstün zekasıdır. Caitlyn, Gelişim Kenti’nde iş tutacak kadar aptal kanunsuzlara ihtimamla tuzak kurmaktadır.

Piltover Şerifi Caitlyn Oynanış Biçimi

Oynaması epeyce keyifli olan Caitlyn şampiyonunu oynamak için evvel klavyeden W yeteneği olan Yordle Kapanı ile işaretlemiş olduğunuz yere bir kapan koyar. Rakip gruptan bir şampiyon kapanın üzerine geldiği sıra Caitlyn kritik vuruş yapar ve %200 hasar verir.

W yeteneği ile yerleştirdiğiniz kapanın pozisyonunu makul belirleyin. Bu yetenek rakibe 2 saniye stun uygulayacağı için grup savaşlarında tesirli olacaktır. Kapana yakalanan büyücü ve muhtemelen karşı grubun ADC şampiyonu ölmüş olacaktır.

Caitlyn şampiyonunda kombo yapmak istiyorsanız W yeteneğinden sonra kalvyeden E yeteneğine geçiş yapın. 90 Kalibrelik Ağ W Yeteneği ile kapana yakalanan şampiyona düz vuruş yapar. Daha sonra rakip şampiyona E yeteneği uyguladığınızda tekrardan kapana yakalanmış üzere Kritik Vuruş uygular.

Piltover Şerifi Caitlyn S11 Rün Dizilimi

Cailtyn şampiyonunun Rün dizilimi başka alt koridor İSİM şampiyonları üzere İsabet, Ayağı çabuk, Zafer, Efsane: Kan ve Son Darbe olarak düzenlenmelidir. Öbür yandan ilham kategorisinde yer alan Parasız ayakkabı ve mana ve can artığı için “Peksimet Teslimatı” alınır.

Caitlyn Şampiyonu Yeni Rünler;

İsabet

Büyücülük

Ayağı Çabuk

Bulut Pelerini

Pratik Zeka

Yaklaşan Fırtına

Efsane: Kan

Son Darbe olmak üzere;

+9 Atak Suratı

+10 Değişken Kuvvet

+5 Zırh

Piltover Şerifi Caitlyn S11 Yetenek Skilleri

Cailtyn şampiyonunu oynarken birinci olarak “Piltover Silahı” klavyeden Q yeteneği açılmaktadır. Oyunun birinci başlarında hem minyon kesiti hem de rakip kadrosu dürtmek için bu yeteneği kullanabilirsiniz.

Caitlyn yetenek skilleri;

Piltover Silahı: 1- 4- 5- 7- 9

Yordle Kapanı: 3- 8- 10- 12- 13

90 Kalibrelik Ağ: 2- 14- 15- 17 -18

Son Koz: 6- 11- 16

Piltover Şerifi Caitlyn S11 Counter

Caitlyn kimi şampiyonlara karşı güçsüzdür. Bu şampiyonlar ise;

Vayne

Quinn

Ezreal

Graves

Draven

Corki

Twitch

Lucian

Jinx

Ryze

Piltover Şerifi Caitlyn Full Build S11 Eşya Dizilimi

Cailtyn item dizilimi de epey kıymetlidir. İtem dizilimi yaparken Atak ve Krtitik taarruz yapan itemler dizmelisiniz. Ayrıyeten hasar çıkarmak için de Edebi Kılıç itemini kesinlikle kullanmalısınız. Olması gereken item dizilimi;

Savaşçı Çizmeleri

Edebi Kılıç

Bombardıman Topu

Kana Susamış

Statik Hançer

Hayalet Dansçı

Full Build S11 Eşya Dizilimi;

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa ara kat etmesi sağlanır.

Şifa: Dost şampiyonun can bedelini 90 ile 345 ortasında yeniler ve 1 saniyeliğine %30 sürat verir.

Rüzgarın Hiddeti

Ebedi Kılıç

Savaşçı Çizmeleri

Bombardman Topu

Gümüşgöl Şafağı

Fani Hatıratı

Piltover Şerifi Caitlyn Kostümleri

Birtakım şampiyonların farklı kostümleri olabilir. Caitlyn şampiyonu da bunlardan biridir. Yeni dönemde kostüm fiyatlarına indirim geldiği söylenmektedir. Artık kostümler olağan RP fiyatlarının yanı sıra Mavi öz kullanılarak indirimli olarak alınabilmektedir. Caitlyn Kostümleri;

Pulsefire Caitlyn Kostümü

Direnişçi Caitlyn Kostümü

Safarici Caitlyn Kostümü (Şu an için mağazada satışı bulunmamaktadır)

Caitlyn Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Adc Caitlyn İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın