League of Legends daha birinci çıktığı yıllarda oyun piyasasının efsaneleri ortasına girmeyi başarmış bir oyundur. Muazzam büyüklükteki oyun cihanı ve onlarca şampiyonuyla tüm oyun severlerin kalbinde taht kurmuştur. Oyundaki en sevilen şampiyonlardan biri de Braum’dur.

League of Legends Şampiyonlarından Braum Kimdir?

Braum, Freljord topraklarının en hürmet gören kahramanlarından biridir. Hakkında pek çok efsane anlatılmaktadır. Örneğin Braum, Buzkara’nın kuzeyinde yer alan büyük bir meşe ormanını tek gecede yok edebilmiştir. Braum, devasa bir dağı tek bir yumruğuyla yerle bir edebilmektedir. Anlatılanlara nazaran Braum’un efsanevi bir gücü vardır. Braum, efsunlu bir kasa kapısı taşır ve kasa kapısını da kalkan olarak kullanır. Braum çoklukla donmuş kuzeyde dolaşmaktadır ve yardıma gereksinimi olanların yanında bir dost üzere bulunmaktadır.

Braum Rün Rehberi ve S11 Yeni Rünler

Braum rün rehberi;

Azim + İlham: Artçı Şok (8), Muhafız (92), Tahrip (18), Hayat Kaynağı (82), Kondisyon (1), İkinci Baht (16), Kemik Zırh (82), Çok Büyüme (35), Gözü Kara (65). Hextech Sıçratıcısı (4), Sihirli Pabuçlar (4), Eksiksiz Zamanlama (51), Minyon Uçuran (60), Peksimet Teslimatı (28), Kozmik Sezgi (27), Suratını Al (22), Vakit Büken Karışım (4).

Hakimiyet + İlham: Keskin Sağanak (100), Belden Aşağı (83), Kan Tadı (17), Zombi Totem (93), Göz Yuvarı Koleksiyonu (7), İnsafız Avcı (97), Kusursuz Avcı (3). Eksiksiz Zamanlama (31), Minyon Uçuran (62), Peksimet Teslimatı (64), Kozmik Sezgi (3), Suratını Al (45), Vakit Büken Karışım (24).

Hakimiyet + Azim: Keskin Sağanak (100), Belden Aşağı (64), Kan Tadı (36), Zombi Totem (100), İnsafsız Avcı (93), Harika Avcı (3). Hayat Kaynağı (29), Kemik Zırh (100), Çok Büyüme (43), Gözü Kara (29).

Braum’un 11. dönemde yenilenen rünleri;

Azim: Muhafız, Hayat Kaynağı, Kemik Zırh, Metanet.

İlham: Kusursuz Zamanlama, Suratını Al, + %9 Taarruz Suratı, +6 Büyü Direnci, +5 Zırh.

Braum İtemları (Build)

Başlangıç Eşyaları: Yadigar Kalkan, Can İksiri, Totem Uğuru (Ziynet)

Birinci Üsse Dönüş: Hız Çizmesi, Arayıcı Mercek (Ziynet), Yadigar Kalkan

Oyun Ortası Eşya Dizilimi: Şövalyenin Adağı, Çelik Kaplamalı Çizme, Dağın Siperi

Alternatif Çizmeler: Gezgin Çizmesi, Merkür’ün Adımları

Alternatif Savunma Eşyaları: Gargoyl Taş Zırhı, Çizili Zırh, Randuin’in Alameti, Ruh Gömleği

Oyun Sonu Karışım: Sağlamlık Karışımı

Braum’un full build dizilimi ise şu haldedir:

Dağın Siperi: +300 can, yetenek gücü 40, her 10 saniyede bir 3 altın, bekleme müddetinde azalma. Özel pasif savaş ganimeti, özel faal totem koyma.

Çelik Kaplamalı Çizme: +30 zırh. Özel pasif – olağan taarruz hasarını oranında mahzurlar. Özel pasif gelişmiş hareket +45 hareket suratı.

Şövalyenin Adağı: +250 can, +40 zırh, bekleme müddetinde azalma.

Demir Solari’nin Broşu: +30 zırh, +60 büyü direnci.

Kefaret: +200 can, + %50 taban can yenilenmesi, + 0 taban mana yenilenmesi, bekleme müddetinde azalma, özel pasif düzgünleştirme ve kalkan gücü.

Ruh Gömleği: +450 can, +55 büyü direnci, + 0 taban can yenilenmesi, bekleme müddetinde azalma, özel pasif – tüm düzgünleştirme tesirlerinde artırım.

Braum Counter Şampiyonları (Pickler)

Braum’un karşısında zayıf olduğu rakipler;

Alistar – Dayanak ve Tank

Zyra – Büyücü ve Takviye

Leona – Dayanak ve Tank

Lulu – Büyücü ve Dayanak

Morgana – Büyücü ve Takviye

Braum’un karşısında güçlü olduğu rakipler;

Blitzcrank – Takviye ve Tank

Caitlyn – Nişancı

Galio – Büyücü ve Tank

Lucian – Nişancı

Miss Fortune – Nişancı

Braum Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Braum İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın