Dünya üzerindeki en tanınan çok oyunculu çevrim içi oyun olan League of Legends cihanında farklı karakteristik özelliklere sahip pek çok kahraman vardır. Bu kahramanlar farklı alanlarda yeteneklerini geliştirmiş ve farklı öykülere sahip canlılardır. Bu şampiyonlardan bir tanesi de İntikam Ateşi Brand karakteridir.

Brand Kimdir?

Brand kimin ne vakit olduğunu bilmediği kadar eski bir tarihte ölmüş olan bir yaratık. Bir vakitler uzak diyar Lokfar’da Kegan Rodhe isimli denizci ve haydut vardı. Kegan vakit zaman denize açılır ve hazine peşinde koşardı. Bu yüzden pek çok insan Kegan’ı vicdansız bir canavar olarak tanımlardı.

Kegan denize açıldığı gecelerin birinde buzulların üstünde garip bir ışık dikkatini çekti. Işıklar tarafında büyülenen Kegan bir mağaranın içine gerçek çekildi. Kegan mağaranın içine girdiğinde karşısına buzdan yapılmış bir kafes ve kafesin içindeki alev sütunu çıktı. Kegan gördüğü şeye hayretler içinde bakıyordu, zira bu gerçek olamayacak bir şeydi. Kegan bu imajdan etkilenmiş bir halde elini ateşe uzattı ve ateşe dokunduğu an vücudu Brand’in eline geçti.

İşte bu halde eski yazıtlardaki ismi İntikam Ateşi olan Brand tekrar dünyaya geldi. Brand yalnızca nefretle besleniyor ve yordle’ların insanların dünyasını yok etmek istiyor. Brand bulunduğu mağaradan Kegan Rodhe’nin vücuduna sahip olarak çıkıyor ve Valoran’a hakikat yol aldı.

Brand Valoran’a vardığı an büyük bir katliama başladı. Demacian güçleri bu nefret dolu yaratığı alt etti ve ona Lig’e katılıp savaşma talihi verdi. Yoksa ölecekti. Bu sebeple Brand Lig’e katılma kararı aldı. Bütün nefretini ve yıkıcı güçlerini Lig’de ezeli rakiplerine karşı kullanmak istiyordu.

Brand Karakter Özellikleri

Roller: Büyücü , Dayanak

Riot Point: 880

Mavi Öz: 4800

Zırh: 21,88 (her düzey için +3,5)

Can: 507,68 (her düzey için +76)

Can Yenileme: 5,42 (her düzey için +0.55)

Atak Gücü: 57,04 (her düzey için +3)

Hücum Suratı: 0,625 (her düzey için + %1.36)

Büyü Direnci: 30 (her düzey için +0)

Hareket Suratı: 340

Brand Rün Rehberi ve S11 Yeni Rünler

Brand Mevcut Rün Rehberi;

Kusursuz Avcı

Belden Aşağı

Pratik Zeka

Sihirli Yıldız

Kızart

Son Darbe

Brand Yenilenen S11 Rün Rehberi;

Hakimiyet

Açgözlü Avcı

Büyücülük

Büyüklük

Kara Hasat

Gözyuvarı Koleksiyonu

Mana Akışı Yüzüğü

Kan Tadı

+5 Zırh

+10 Değişken Kuvvet

Brand İtemları (Build)

Liandry’in Istırabı

Morellonomikon

Rylai’nin Kristal Asası

Zhonya’nın Kumsaati

Uğursuz Müdafaa

Rabadon’un Şapkası

Brand Counter Şampiyonlar (Pickler)

Brand’in Karşısında Zayıf Olduğu Şampiyonlar;

LeBlanc

Fizz

Lux

Zed

Kassadin

Brand’in Karşısında Güçlü Olduğu Şampiyonlar;

Heimerdinger

Ryze

Annie

Lissandra

Viktor

Brand Yetenekleri

Alev: Brand bu yeteneğini kullanarak rakiplerinin alev almasını sağlar. Ayrıyeten rakiplerine canlarının %4’ü kadar büyü hasarı da verir.

Alev Sütunu: Brand hedeflediği bölgede bir Alev Sütunu oluşturabilir ve o alan içinde bulunan rakiplerine büyü hasarı verebilir. Brand bu yetenekle evvelden alevlenmiş olan rakiplere %25 ölçü daha büyü hasarı verir.

Volkan: Brand ortaya yıkıcı bir ateş seli çıkarır ve her sıçramasında etrafına en fazla 5 sefer olmak üzere büyü hasarı verir. Şayet rakiplerden biri daha evvelden alev almışsa, Volkan yeteneği ile yavaşlar.

Ateş Topu: Brand istediği rakip üzerine ateş topu atarak büyü hasarı verir. Şayet hedeflenen rakip daha evvelce alevlenmişse bu yetenek ile bir mühlet boyunca sersemler.

Yangın: Brand büyü hasarı veren bir patlama oluşturabilir. Bu patlama epey güçlüdür ve hedeflenen rakibin yanındaki rakipler üzerine de sıçrar.

Brand Kostümleri

Klasik Brand

Ruh Ateşi Brand

Vandal Brand

Kıyamet Ateşi Brand

Buz Alevi Brand

Zombi Brand

Brand Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Sup Ve Mid Brand İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın