Dünyadaki en tanınan çok oyunculu çevrimiçi savaş oyunu elbet ki League of Legends. League of Legends geniş ve çarpıcı bir kainata sahip ve bu kozmosta farklı özelliklerde ve donatılarda çeşit çeşit şampiyon bulunuyor. League of Legends cihanında en fazla dikkat çeken şampiyonlar ortasında Büyük Buharlı Golem Blitzcrank de yer alıyor.

Blitzcrank Kimdir?

Zaun denilen ve deneylerin denetimsiz yapıldığı yer olarak geçen kentte bir küme Tekmaturji Üniversitesi doktora öğrencisi bulunuyordu. Bu öğrenciler yeni bir yapıt üzerinde çalışmaktaydı ve ismini Blitzcrank koymuşlardı.

Blitzcrank’in geliştirilme emeli Zaun’daki atıkları arıtma işine yardımcı olmasıydı. Lakin ​​​​​​​Blitzcrank yaratılış gayesinin dışına çıkarak etrafındaki öğrenme yetisine sahipti. Etrafındakiler ​​​​​​​Blitzcrank’in bu yetisini çabucak farkettiler. Vakit içinde ​​​​​​​Blitzcrank kendi özgürlüğünü elde etmek istedi.

Halk ​​​​​​​Blitzcrank’in yanındaydı ve onun özgür olmayı hakettiğini savunuyordu. Sonunda ​​​​​​​Blitzcrank hürlük hakkını elde etti ve Zaun’u terketti. Zira Zaun’un kendisine uygun bir yer olmadığını ve orada yaşayamayacağını düşünüyordu. Büyük uyuşmazlıklar yaşadığı bu kentten özgürlüğünü de alarak ayrıldı.

Şuan ​​​​​​​Blitzcrank kendisine konut diyerek sahiplenebileceği sıcak bir yer arıyor. Dışlanmak ve farklı görülmek istemiyor. Bir yuva bulmak için Valoran’da geziniyor. ​​​​​​​Blitzcrank yoluna çıkan her şeyi tepeleyebilecek bir güce sahip lakin içinde bir o kadar sıcak ve yalnız bir kalp yatıyor. Bu altın kalpli golem yalnız seyahatine Valoran diyarlarında hala devam ediyor.

Blitzcrank Karakter Özellikleri

Roller: Takviye , Tank

Riot Point: 790

Mavi Öz: 3150

Can: 582,6 (her düzey için +95)

Can Yenileme: 8,51 (her düzey için +0,75)

Zırh: 24,38 (her düzey için +4)

Büyü Direnci: 32,1 (her düzey için +1,25)

Hücum Gücü: 61,54 (her düzey için +3,5)

Atak Suratı: 0,625 (her düzey için + %1,13)

Hareket Suratı: 325

Blitzcrank Rün Rehberi ve S11 Yeni Rünler

Blitzcrank Mevcut Rün Rehberi;

Artçı Şok

Tahrip

Gözü Kara

Minyon Uçuran

Peksimet Teslimatı

Efsane: Sıvışma

Ömür Kaynağı

Pratik Zeka

Yırtıcı

Zombi Totem

Belden Aşağı

Usta Avcı

Kozmik Sezgi

Blitzcrank Yenilenen S11 Rün Rehberi;

İlham

Azim

Çok Büyüme

Suratını Al

Tahrip

Muhafız

Kemik Zırh

Hextech Sıçratıcısı

+5 Zırh

+10 Değişken Kuvvet

+6 Büyü Direnci

Blitzcrank İtemları (Build)

İstekli Totemtaşı

Zeke’nin Ahengi

Gezgin Çizmesi

Ufukgetiren

Şövalyenin Adağı

Kefaret

Blitzcrank Counter Şampiyonlar (Pickler)

Blitzcrank’in Karşısında Zayıf Olduğu Şampiyonlar;

Alistar

Thresh

Leona

Ezreal

Morgana

Blitzcrank’in Karşısında Güçlü Olduğu Şampiyonlar;

Draven

Sona

Varus

Kog’Maw

Soraka

Blitzcrank Yetenekleri

Mana Bariyeri: Blitzcrank’in Can ölçüsü toplamın %20’sinin altında kalırsa Mana Bariyeri yeteneği etkin hale gelir. Bu yetenek Blitzcrank’in manasının yarısına eşit bir kalkan oluşturur. Kalkan 10 saniye müddetliğine etkin hale gelir. Blitzcrank bu yeteneği her 90 saniyede bir kullanabilir.

Gazla: Blitzcrank kendisini yükleyebilir ve yükleme sonucunda Hücum ve Hareket Suratı kazanır. Blitzcrank Gazla yeteneğini kullandıktan sonra bir müddetliğine suratı azalır.

Statik Alan: Blitzcrank bu yeteneği pasif halde kullanarak yıldırımların takınında bulunan rakiplerine hasar verir. Yetenek etkin hale geldiğinde Blitzcrank yakınındaki rakiplerine hasar verir ve rakiplerini kısa bir müddetliğine susturur. Statik Alan aktifleştirilirse pasif tesirinde oluşam yıldırımlar görünmez.

Güç Yumruğu: Blitzcrank yumruğunu kuvvetli bir hale getirir ve taarruzda verdiği hasar ölçüsünü iki katına çıkarır. Güç Yumruğu’nun isabet ettiği rakip havaya savrulur.

Roket El: Blitzcrank sağ elini ateşleyerek fırlatır. Roket El rakibe isabet ettiğinde rakibe hasar verir ve rakibi Blitzcrank’e yanlışsız çeker. Ayrıyeten Roket El isabet ettiği rakibin sersemlemesine yol açar.

Blitzcrank Kostümleri

Klasik Blitzcrank

iBlitzcrank

Yolların Hükümdarı Blitzcrank

Paslı Blitzcrank

İsyan Mızrağı Blitzcrank

Ben de Beşerim Blitzcrank

Kaleci Blitzcrank

Fazilet Mızrağı Blitzcrank

Riot Blitzcrank

Pate Küte Blitzcrank

Kısım Ortası Canavarı Blitzcrank

Blitzcrank Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Top (Solo), Mid, Jungle Blitzcrank İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın