BJK Esports, profesyonel espor mesleğine adım atan birinci kadrolardan biridir. Profesyonel bir spor kulübü olan Beşiktaş Jimnastik Kulübü tarafından oluşturulan BJK Espors, espor mesleğinde de pek çok muvaffakiyet elde etti. 2020 yılında Türkiye espor futbol liginde gösterdiği başarısıyla da isminden bahsettiren Beşiktaş Esports LoL ve Zula takımlarıyla da isminden bahsettiriyor. Beşiktaş, 118. yılını kutlarken espor kadrosuyla da muvaffakiyetlerini devam ettiriyor.

1903’te kurulan ve günümüzde 14 branşta faaliyet gösteren Beşiktaş Jimnastik Kulübü, 118. yaşını kutluyor. Futbol branşında ligde 15 defa şampiyonluğa ulaşan Beşiktaş, 9 kere Türkiye Kupası’nı kaldırdı. Siyah-beyazlılar, ligde 48 maçla en uzun müddet yenilmeyen kadro unvanının da sahibi olarak isminden bahsettiriyor. Basketbolda 2 kere şampiyonluk yaşayan Beşiktaş, hentbolda ise 15 kere memnun sona ulaştı.

Türkiye’de en çok oynanan oyunlarda birbirinden farklı başarılara imza atmış olan Beşikteş Esports, 2020 yılında Espor Futbol Ligi’nin şampiyonu oldu. Esporun son dönemlerinde LoL, Valorant, Zula üzere pek çok oyunda kadro kurarak isminden bahsettirmeye devam ediyor.

Beşiktaş espor gruplarında unsur imza attı

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın