Bard mobilitysi yüksek ve özellikleri bakımından enteresan bir dayanak şampiyonudur. Herkesin bildiği bir Japon efsanesi hatta animesi olan Prenses Monoke’den esinlenildiği bir gerçektir. League of Legends cihanına sonradan dahil olan Bard şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimlerini inceleyelim.

Kozmik Esirgeyici Bard

Yıldızların ötesinden gelen şampiyon, bir sükunet temsilcisidir. Seyyah Bard, karışıklığın umursanmamasına direnen ve bu dengeyi sağlamak gayesiyle çaba veren bir şampiyondur. Pek çok Rüneterra’lı onun sıra dışı tabiatını sorgulamış, ismine farklı farklı türküler dillendirse de herkes, Bard’ın güçlerinden hayli mutludur.

Muazzam bir büyü gücüne sahip olan şampiyon. Micin denen yardımsever ruhlardan bir efsun ile çevrili olan Bard’ın, yaptığı tüm işleri kendi tuhaf üslubuyla olsa bile her vakit çoğunluğun güzelliğine hizmet etmektedir.

Kozmik Gözetici Bard Oynanış Biçimi

Gezginin Daveti, Bard şampiyonunun pasif skilidir. Şampiyonun kendine çektiği küçük ruhlar olağan akınlara yardım eder. Tını toplandıkça bu micinler yeni güçler kazanır. Micinler büyü hasarı verir. En fazla 4 saniye de bir micin makul ve maksadı yavaşlatır. 25 tını toplandıktan sonra micinler koloni halinde hasar vurmaya başlar.

Tını: Şampiyonun toplaması gereken tınılar rastgele ortaya çıkar. Bunlar toplandığında ise tecrübe ve mana kazandırır. Çatışma dışındayken tesirli hareket suratı yükleri verir. Tını ortaya çıktıktan sonra 10 dakika kadar görünür ve kaybolur.

Kozmik Bağ, klavyeden Q ile faal olur. Şampiyon bu skill ile gönderdiği güç oku, bir yahut iki rakibe hücumun isabet ettiği birinci maksat %50 yavaşlar. Güç oku bir öbür rakibe ya da duvara isabet ettiğinde ise tüm rakipler sersemler.

Koruyucunun Mabedi, klavyeden W ile etkin olan yetenek şampiyon ortaya çıkardığı can mabedi belirdiği anda can kıymeti güzelleştirmesi sunar. Lakin 10 saniye boyunca güç topladıktan sonra bu tesir en fazla 230 pahasına çıkar. Mabet ayrıyeten 1,5 saniye içerisinde azalarak biten %50 hareket suratı artışı verir.

Sihirli Seyahat, klavyeden E ile etkin olan skill, şampiyon yakındaki duvar ya da arazi üzerinden geçişe imkan veren bir geçit açar. Hem kadro arkadaşları hem de rakipler, bu geçidi kullanabilir. Ekip arkadaşları geçitte daha süratli seyahat eder.

Son olarak Mukadderat Birliği, klavyeden R ile etkin edilen skillde ise şampiyon maksat pozisyona kavisli bir biçimde inen büyü gücü yollar. Maksat alandaki bütün şampiyonlar ve öteki üniteler 2,5 saniyeliğine duraklar.

Kozmik Hami Bard S11 Rün Dizilimi

Bard şampiyonunun S11 yeni dönemdeki rün dizilimi rehberi;

Azim

Muhafız

Tahrip

Kemik Zırh

Metanet

Hâkimiyet

Zombi Totem

Harika Avcı ayrıyeten;

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Kozmik Hami Bard S11 Yetenek Skilleri

Bard şampiyonunun yetenek skilleri dağılımı ise;

Kozmik Bağ: 1- 4- 5- 7- 9

Koruyucunun Mabedi: 2- 8- 10- 12- 13

Sihirli Seyahat: 3- 14- 15- 17- 18

Baht Birliği: 6- 11- 16

Kozmik Gözetici Bard S11 Counter Pickler

Bard şampiyonunun zayıf olduğu şampiyonlar ise;

Blitzcrank

Morgana

Thresh

Teemo

Sivir

Kozmik Hami Bard Full Build S11 Eşya Dizilimi

Not: Bard rakibe nazaran item dizilimi yapılabildiğiniz bir şampiyondur.

Sıçra: Şampiyon fare imlecinin yönlendirildiği alana gerçek, kısa aralık kat etmesini sağlar.

Tutuştur: Rakibi tutuşturarak 5 saniye boyunca 80 ile 505 gerçek hasar verir. Rakip şampiyonun açığa çıkmasını sağlar.

İstekli Totemtaşı

Akan Su Asası

Shurelya’nın Savaş Müziği

Meyyit Adamın Zırhı

Gezgin Çizmesi

Kefaret

Kozmik Gözetici Bard Kostümleri

Bard şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Ağaç Cet Kostümü

Kartopu Savaşı Kostümü

Ozan Kostümü

Bard Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Bard İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın