Çıktığı devirlerde oyuncuların merakını celbeden ama daha sonrasında güç skilleri nedeniyle pek tercih edilmeyen bir şampiyondur. Aurelion Sol, lakin usta bir oyuncunun elinde, oyunun bahtını değiştirebilir. Aurelion Sol şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimleri için ayrıntıları inceleyebilirsiniz.

Yıldızların Hâkimi Aurelion Sol

Uzun vakitler evvel kozmosun engin boşluğu kendi yapıtını ortaya çıkarır. Aurelion Sol gökyüzünün harikalarıyla dolu bir şampiyondur. Ama şimdilerde mükemmel bir güce sahip olan bu yaratık kendisini kandırıp köleleştiren bir imparatorluğun boyunduruğundadır.

Yıldızlara ve meskeni olan gökyüzüne dönme hasreti ile tutuşan Aurelion Sol, özgürlüğünü tekrar kazanmak istiyor. Bunun için de gerekirse gökteki yıldızları yere indirir.

Yıldızların Hâkimi Aurelion Sol Oynanış Biçimi

Aurelion Sol hem güçlü bir büyücü hem de savaşçıdır. Pasif skili olan Kainatın Merkezi, Sol’un etrafında dönen üç yıldız formundadır. Bu yıldızlar maksatlara büyü hasarı verir. Ayrıyeten 25’den az can pahasında olan minyonları infaz eder. Büyü kullanımına pürüz olan rakip tesirleri, yıldızları da devre dışı bırakır. Ama Sol çalıda olsa bile, yıldızları görülebilir.

Klavyenizden Q tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Felaket Yıldızı skili 2 halde devreye girer. Birincisinde şampiyon yeni bir yıldız çekirdeği meydana getirir. Çekirdek vakitle büyüyerek Aurelion Sol’a kadar hareket kızı sağlar. Çekirdek dış sona ulaştığında infilak eder ve büyü hasarı verir. Ayrıyeten rakipleri sersemletme tesiri uygular. İkincisinde ise çekirdek erken patlatılır.

Klavyenizden W tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Dönence skilinin pasif halinde yıldızların taban hasarı 25 artar. Faal halde iken Dış Hudut yörüngesine yerleşen yıldızlar ve toplamda büyü hasarı olacak halde 0 hasar verir.

Klavyenizden E tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Uzay Seyyahı, pasif halde sabit doğrultuda daima hareket eder. En fazla %45 olacak formda artan hareket suratı kazanır. Etkin halde ise seçtiği istikamete hakikat uçar. Yalnızca çatışma dışında kullanılabilir. Uzay Seyyahını kullandığı sırada duvarların üstünden manzara sağlar ve öbür herkes onu görebilir. Lakin şampiyonlardan ya da kulelerden bir hasar alırsa zarurî işine geçeceği üzere ayrıyeten suratını da kaybeder.

Son olarak klavyenizden R tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Işığın Sesi, saf yıldız ateşinden dalga büyü hasarı verir. 2 saniye içinde yavaşlatma tesiri meydana getirir. Ayrıyeten yakındaki rakipleri sona savurur.

Yıldızların Hâkimi Aurelion Sol S11 Rün Dizilimi

Aurelion Sol şampiyonunun S11 yeni dönemdeki rün dizilimi rehberi;

Büyücülük

Hız Coşkusu

Mana Akışı Yüzüğü

Hız

Kızart

Hâkimiyet

İnsafsız Avcı

Belden Aşağı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 15 ila 90 Can (seviyeye bağlı)

Yıldızların Hâkimi Aurelion Sol S11 Yetenek Skilleri

Yeteneklerinden kaynaklı, verdiği hasar hayli yüksek Aurelion Sol şampiyonu S11 yetenek skilleri dağılımı;

Felaket Yıldızı: 1- 4- 5- 7- 9

Dönence: 2- 8- 10- 12- 13

Uzay Seyyahı: 3- 14- 15- 17- 18

Işığın Sesi: 6- 11- 16

Yıldızların Hâkimi Aurelion Sol S11 Counter Pickler

Aurelion Sol şampiyonunun zayıf düşeceği şampiyonlar ise;

Ahri

Ekko

Fizz

Kassadin

Katarina

Yıldızların Hâkimi Aurelion Sol Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: Şampiyon fare imlecinin yönlendirildiği alana yanlışsız, kısa uzaklık kat etmesini sağlar.

Hayalet: 10 saniye kadar ünitelerin içerisinden geçebilir. Şampiyonun düzeyine bağlı olarak %28 ile %45 ortasında hareket suratı sağlar.

Hepbuz

Sihirbaz Pabuçları

Kozmik Hızlandırıcı

Rylai’nin Kristal Asası

Liandry’nin Istırabı

Rabadon’un Şapkası

Yıldızların Hâkimi Aurelion Sol Kostümleri

Aurelion Sol şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Alevlerin Hakimi Kostümü

Meka Kostümü

Aurelion Sol Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Top (Solo), Mid, Jungle Aurelion Sol İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın