İşte artık Assassin’s Creed oyun serisinin geleceği ismine endişelenebiliriz. Serinin birçok oyununda tesiri olan değerli müellif Darby McDevitt, geçtiğimiz gün bir açıklamada bulundu. Yaptığı açıklamada; 10 yıllık müddetin sonunda Ubisoft Montréal stüdyosundan ayrıldığını lisana getirdi. Sonuç olarak ise değerli seri iki tane büyük lorekeeper’ını kaybetmiş oldu.

Assassin’s Creed Valhalla, AC4: AC Revelations, Black Flag, Origins, Unity üzere birçok serinin oyununda müelliflik yapan McDevitt, Ubisoft stüdyosundan ayrılıyor. Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamayı şu biçimde duyurdu:

“Bugün Ubisoft stüdyosundaki son günüm! Kusursuz beşerlerle bir arada 10 yıl çalıştıktan, inanılmaz karakterler ve bir dizi öyküler yarattıktan, harika hayranlarımızla bağlantımdan sonra, yeni kararlar aldım.

Yıllar içerisinde çalışmalarımızın yayılmasını sağlayan ve destekleyen içerik üreticilerine ve bütün hayranlarımıza özel bir teşekkür ediyorum. İlginiz ismine çok teşekkür ederiz! En derin hayranlıkla ve saygımla. Birçoğunuzu tanımak ömrüm boyunca süregelecek bir onurdu. “

Böylelikle Assassin’s Creed oyununun geleceği gündeme geldi.

PlayerBros

Assassin’s Creed serisi kıymetli muharririni kaybetti

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın