League of Legends S10 dönemini geride bırakarak, oyunda pek çok değişiklik ile birlikte S11 yeni döneme hazırlanıyor. Bu dönemde şampiyonlardan biri olan Ashe, üzerinde ne üzere değişikliklere gidildi, Rün dizilimi yenilikleri, Rün dizilim rehberi ve şampiyonun oynanışı hakkında bilgileri derledik.

İsim Carry Şampiyonu Ashe Genel Bilgi

Ashe, beyaz okçu ismiyle da bilinen League of Legends şampiyonlarından biridir. Avarosa Kabilesi’nin Buzdoğan savaş anası olan Ashe, en kalabalık kümelere komutanlık etmektedir. Liderlik görevlerinden epeyce rahatsız olan Ashe, zeki, idealist ve metanetlidir. Atadan kalma büyüleri kullanarak Gerçek Buz’dan bir yaya hükmetmektedir. Halkı onun efsanevi bir savaşçı olan Avarosa’nın yine doğmuş hali olarak görmektedir. Şampiyon, kadim kabile topraklarını tekrar fethederek, Freljord’u bir sefer daha birleştirmeyi ümit etmektedir.

İsim Carry Ashe S11 Oynanış Biçimi

Oyunun en kolay ve en eğlenceli karakterleri ortasında yer alan İsim Carry şampiyonlarından olan Ashe, alt koridorda oynayan bir karakterdir. İSİM yani yetenek skillerine bakılmadan sırf düz vuruş yaparak rakibine fizikî hasar veren alt koridor taşıyıcısı şampiyonudur.

Ashe, klavyeden W yeteneği ile alan hasarı verirken, klavyeden Q yeteneği ile de 0 taarruz suratı kazanan bir karakterdir. Şampiyonun pasif yeteneği ise, saldırdığı rakiplerini bir süre yavaşlatmasıdır. Yavaşlama yiyen bu gayeye verdiği hasar da öbür hasarlardan farklıdır. Kritik vuruş imkanı veren itemler Ashe şampiyonuna fazladan hasar vermesini sağlamaz. Lakin rakibinin suratını yavaşlatma tesirini arttırmaktadır.

İSİM: Akın gücü

İSİM Carry: Taarruz gücü taşıyıcısıdır ve genel olarak nişancılar için kullanılır.

Ashe şampiyonun çokça tercih edilmesinin sebebi ultisiyle birini yakaladığında ortadan çıkartma kompozisyonlarıdır. Başka nişancılara nazaran verdiği hasar hem yüksek hem de ultisi daha fonksiyoneldir. Âlâ bir ekip kompozisyonunuz varsa kesinlikle Ashe’yi kadro içerisinde tercih etmelisiniz.

İsim Carry Ashe S11 Rün Dizilimi

Ashe Rün diziliminde birinci olarak “Ölümcül Tempo” rakibe hasar verdikten sonra 1,5 saniye içerisinde hücum suratını %40 – 0 oranları ortasında arttırmaktadır. Atak suratı odaklı oynanan Ashe’nin oynama taktiği ise, klavyeden Q yeteneği ile birleştiğinde muazzam bir taarruza dönüşüyor ve ona sürat kazandırıyor. Böylelikle rakibi kite yaparak kesebilirsiniz.

Ashe Şampiyonu Yeni Rünler;

İsabet,

İlham,

Ölümcül Tempo,

Peksimet Teslimatı,

Pratik Zeka,

Suratını Al,

Efsane: Kan,

Biç Bölüm olmak üzere;

+%9 Taarruz

+10 Değişken Kuvvet

+5 Zırh

İsim Carry Ashe S11 Yetenek Skilleri

Ashe şampiyonunun yetenek skillerinde birinci başta alan hasarı klavyeden W ile Yaylım Ateşi yeteneği açılmaktadır. Alt koridor alanında Yaylım Ateşi kullandığınızda basitçe minyon kesebilirsiniz. Ayrıyeten rakibi dürtmenize de olarak sağlayacaktır.

Ashe Şampiyonu Yetenek Skilleri;

Pürdikkat: 1- 4- 5- 7- 9

Yaylım Ateşi: 2- 8- 10- 12- 13

Şahin Atışı: 3- 14- 15- 17- 18

Büyülü Kristal Ok: 6- 11- 16

İsim Carry Ashe S11 Counter

Ashe şampiyonunda Counter Pick seçimi yaparken birinci olarak şampiyonun yetenek skillerine karşılık verecek şampiyonlar seçmeniz gerekmektedir. Böylelikle kadro halindeki savaşlarda daha kolay ve süratli oyun kazanabilme imkanınız doğar.

Ashe yetenek skilerine karşılık verecek şampiyonlar;

Ezreal,

Draven,

Caitlyn,

Miss Fortune,

Sivir,

Son olarak Jinx şampiyonlarıdır.

Ashe Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa aralık kat etmesi sağlanır.

Şifa: dostlardan birinin can bedelini 90 ila 345 ortasında yeniler ve 1 saniye kadar %30 oranında hareket suratı sağlar.

Rüzgarın Hiddeti – Faal Karayel Hilesi

Ebedi Kılıç

Savaşçı Çizmeleri

Runaan’ın Kasırgası

Fani Hatıratı

Kollayıcı Melek

Ashe Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Adc Ashe İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın