League of Legends oyunun 2019 yılında çıkarttığı, alt koridor İSİM nişancılarından biri olan Aphelios şampiyonunda S11 dönemi için yapılan değişiklikler, Rün değişimi, Rün rehberi, yetenek skilleri, oynama formu ve şampiyon tanıtımı için bu rehberi inceleyebilirsiniz.

İtikatın Silahı Aphelios

Aphelios elindeki silahlarla ay ışığının altında beliren, inançlarına düşman olan bireyleri kasvetli bir sessizlik içerisinde yok etmektedir. Kendisini sessizce, yalnızca silahları ve keskin nişancığı ile tabir etmektedir.

Aphelios, kendisini dilsiz eden bir zehirden güç almaktadır. Ayrıyeten kız kardeşi olan Alune kendisine yol göstermektedir. Uzaktaki tapınağında Aphelios, kız kardeşi Alune’nin ellerinde, ay ışığından yapılan pek çok silah üretmektedir. Ay ışığı gökte görüldüğü surece Aphelios asla yalnız kalmaz.

İtikatın Silahı Aphelios Oynanış Biçimi

Kız kardeşi Alune’nin oluşturmuş olduğu 5 Lunari silahını kullanan Aphelios, tıpkı anda iki silaha erişim sağlamaktadır. Her bir silahın kendisine has bir taarruz formu ve etkin yeteneği bulunmaktadır. Aphelios ile yapılan akınlar ve yenetekler, silahların cephanesinin tükenmesine neden olur. Aphelios cephanesi bittiğinde elindeki silahı bırakır ve Alune 5 silahtan birisini oluşturarak savaşa devam etmesiniz sağlar.

Klavyede Q yeteneği ile birinci silaha bağlı olarak değişen 5 farklı etkin yenteneği bulunmaktadır. Tüfek, uzun menzilli atışları ile amacı işaretleyerek karakterin uzun menzilli ikinci bir akın yapmasına imkan tanır.

İkincil hücumlar;

Tırpan Tabanca – Severum: Yakındaki rakiplere çift silahla saldırarak phelios’un süratli koşmasını sağlar.

Top – Gravitum: Yavaşlatılan tüm rakipler sabitlenir.

Alev Silahı – Infernum: Koni biçiminde bir alan içerisinde konumlanmış rakiplere alev atar.

Çakram – Crescendum: İkinci silahın ateşlenmesine yardımcı bir Gözcü Taret bırakır.

Klavyeden W yeteneği ile birinci silahı ile ikinci silahını değiştirerek olağan ataklarını ve birebir anda faal yeteneklerini değiştirir.

İtikatın Silahı Aphelios S11 Rün Dizilimi

Aphelios bir ADC şampiyonudur bu yüzden Rün dizilimi hayli kıymetlidir. Seçimlerinizi dikkatli yapmadan oyuna girdiğinizde vuruşlarınızın hiçbir tesiri olmayacaktır. Şampiyonun rün dizilimi İsabet, Ölümcül Tempo, Hakimiyet, Kan Tadı, Göz Yuvarı Koleksiyonu, Zafer, Efsane: Çeviklik, Son Darbe formunda yapılmalıdır.

Aphelios Şampiyonu Yeni Rünler;

İsabet,

Büyücülük,

Ölümcül Tempo,

Bulut Pelerini,

Pratik Zeka,

Yaklaşan Fırtına,

Efsane: Kan,

Biç Zaman olmak üzere;

+%9 Atak

+10 Değişken Kuvvet

+5 Zırh

İtikatın Silahı Aphelios S11 Yetenek Skilleri

Genel olarak League of Legends şampiyonlarında toplam 4 skill vardır. Ancak Aphelios, Q ve Q’nun alt skilleri ve W ve W’nin alt skilleri üzere farklı bir skill sistemi ile skill içerisinde skill üzere bir yerleştirme yapılmıştır. Ama bu durum sizi yanıltmasın Aphelios şampiyonunun genel skileri öbür şampiyonlara hayli benziyor.

Şampiyonun üçüncü bir yeteneği bulunmamaktadır. Klavyeden E yeteneğinde Alune’nin ona vereceği bir sonraki silah görünür. Silah sıralamaları genelde belirlidir ancak vakit içerisinde değişebilir.

Aphelios şampiyonunun oynanma formuna ve skill yeteneklerine alıştığınızda tek başınıza kadrosu sırtlayabilirsiniz. Patlama sonrasındaki ataklarınız için rakibin akabinde hasar kronisi oluşturarak, hasar vurdukça rakibin düşmesini sağlayabilirsiniz.

İtikatın Silahı Aphelios S11 Counter

Aphelios şampiyonunda Counter Pick seçimi yaparken karşısına kendisinden daha güçlü olan şampiyonların gelmemesi çok daha uygun olacaktır.

Ashe yetenek skilerine karşılık verecek şampiyonlar;

Kaisa,

Senna,

Morgana,

Veigar,

Swain,

Son olarak Ashe

İtikatın Silahı Aphelios Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa aralık kat etmesi sağlanır.

Şifa: dostlardan birinin can bedelini 90 ila 345 ortasında yeniler ve 1 saniye kadar %30 oranında hareket suratı sağlar.

Kraken Katili – Zıpkın

Ebedi Kılıç

Savaşçı Çizmeleri

Runaan’ın Kasırgası

Gümüşgöl Şafağı

Zuan Zincirkılıcı

Aphelios Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Adc Aphelios İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın