Anivia neredeyse oyunun en başından beri var olan bir şampiyondur. League of Legends cihanında yeni patch ile birlikte eskiye nazaran kısmen daha az fantastik vuruşlar yapabildiğimiz bu şampiyon kitle denetimde daha çok hissedebileceğimiz bir şampiyon olarak sunulmuştur. Anivia şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimleri inceleyelim.

Buz Ankası Anivia

Freljord’u korumak için sonsuz bir hayat olan Anivia, vefata ve tekrar doğuşun o eşsiz döngüsüne katlanan, kendisini büsbütün düzgünlüğe ve hoşluğa adamış buz ruhudur. Buyruğundaki elementin güçlerini yurda gölge düşürmeye çalışan düşmanların üzerinde kullanmaktadır. Keskin ve dondurucu buz gücü sayesinde Anivia kuzeydeki kabilelere kılavuzluk etmektedir. Kabileyi kurur ve bu kabilelerde Anivia’yı bir umut simgesi olarak görürler.

Şampiyon fedakarlığı sayesinde her vakit varlığını koruyacak olan eşsiz ve eşsiz bir ruhtur. Yarınların yine ve pırıl pırıl bir formda doğacağının şuurunda, tüm varlığı ile gayret eden Anivia, buzların ankası olarak bilinmektedir.

Buz Ankası Anivia Oynanış Biçimi

Sahiden eşsiz bir şampiyon olan Anivia’nın pasif skili Tekrar Doğuş, şampiyon vefatla sonuçlanabilecek bir hasar aldığında yumurtaya döner. Cana ulaşana kadar güzelleşirken zırh ve büyü direncine sahip olur. 6 saniye direnebilirse, yine doğar.

Klavyenizden Q ile etkin hale gelen yetenek Buz Kütlesi, devasa bir buz kütlesi maksat noktaya gerçek süzülürken gayelere büyü hasarı verir. Buz tutturur ve rakiplerin hareket suratını 3 saniye kadar %20 düşürür. Anivia büyüyü yine aktifleştirdiğinde, kütle patlar. Muhakkak bir alana büyü hasarı verir. Ayrıyeten alan içerisindeki rakipleri sersemletir.

Klavyenizden W ile faal hale gelen yetenek Buz Duvarı, ünitelerin muhakkak bir alan içerisinde her tıp hareketini engelleyen skill, geçilmez bir duvar oluşturur. Duvar 5 saniye kadar bir müddette eriyerek yok olur.

Klavyenizden E ile etkin hale gelen yetenek Ayaz Yanığı, şampiyonun dondurucu bir rüzgârla saldırdığı amacına büyü hasarı verir. Rakip Buz Kütlesi ya da Buzul Fırtına ile yavaşlatılmış ise, daha fazla hasar alır.

Son olarak klavyenizden R ile etkin hale gelen yetenek Buzul Fırtınası, aç ve kapa biçiminde 3 saniye içinde genişleyen, şiddetli bir buz fırtınası başlatarak amaçlara her saniye büyü hasarı verir. Ayrıyeten 1 saniyeliğine onları buz tutturarak, hareket suratlarını düşürür. Skill azami boyutuna ulaştığında hasar verip buz tutturduğu maksatlara verilen hasar ve yavaşlatma %50 artar. Skilin menzilinden çıkmak, kitle denetim tesirine maruz kalmak ya da mana bitişi skilin kapanmasına neden olur.

Buz Ankası Anivia S11 Rün Dizilimi

Kendini uygunluğa adamış bir ruh olan Anivia şampiyonunun S11 yeni dönemdeki rün dizilimi rehberi;

Büyücülük

Hız Coşkusu

Mana Akışı Yüzüğü

Büyüklük

Yaklaşan Fırtına

İlham

Sihirli Pabuçlar

Peksimet Teslimatı

Buz Ankası Anivia S11 Yetenek Skilleri

Anivia şampiyonunun yetenek skilleri dağılımı ise;

Buz Kütlesi: 1- 8- 10- 12- 13

Buz Duvarı: 4- 14- 15- 17- 18

Ayaz Yanığı: 2- 3- 5- 7- 9

Buzul Fırtınası: 6- 11- 16

Buz Ankası Anivia S11 Counter Pickler

Anivia şampiyonunun zayıf olduğu şampiyonlar ise;

Diana

Fizz

Kassadin

LeBlanc

Orianna

Buz Ankası Anivia Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: Şampiyon fare imlecinin yönlendirildiği alana gerçek, kısa ara kat etmesini sağlar.

Işınlan: 4,5 saniye odaklanma yaptıktan sonra şampiyon amaç aldığı dost kuleye, minyona ya da toteme ışınlanır.

Seraph’ın Şefkati

Liandry’nin Istırabı

Rylai’nin Kristal Asası

Sihirbaz Pabuçları

Rabadon’un Şapkası

Uğursuz Muhafaza

Buz Ankası Anivia Kostümleri

Anivia şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Kadro Ruhu Kostümü

Yırtıcı Kuş Kostümü

Noxus Avcısı Kostümü

Hextech Kostümü

Kara Buz Kostümü

Tarih Öncesi Kostümü

Karnaval Kostümü

Anivia Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Anivia İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın