VTB League’de UNICS Kazan ile oynanan maçta üç dakika sonra oyundan alınan James, ikinci yarıda ise hiç oynamamıştı. Koç Itoudis, maçın akabinde yaptığı açıklamada James ile ilgili bir soruyu yanıtlamış lakin hiçbir halde ayrıntı vermemiş ve oyuncusunun ismini anmamış; kendi karakteri ile ilgili konuşmuştu.

Metaratings.ru’ya açıklamalarda bulunan Vatutin, şunları söyledi:

“Maalesef Mike James ile bir ortak nokta bulmak şimdilik mümkün gözükmüyor. Mike’ın CSKA‘daki birinci dönemi bize hiçbir zorluk yaşatmamıştı, o yüzden üç yıllık yeni kontrat imzalamıştık. Bu dönem kulüp, işbirliğini başarılı kılmak ve sonuç almak için mümkün olan her şeyi yaptı. Ortaya çıkan problemler çözülemiyor. Biz de işleri kendi elimize almaya karar verdik ancak ekipte istikrarı oluşturma konusunda başarısız olduk.

Itoudis, tecrübeli, bilgili ve ekip kurma konusunda kendi bakış açısı olan bir koç. Ayrıyeten sonuçlara dair de sorumluluk alıyor. Teknik takıma nazaran Mike’ın takım dışı bırakılması kararı, ekibin çıkarı için verildi ve her şeyin yolunda gideceğine inanıyoruz.

Birebir vakitte Mike’ı şeytanlaştırmaya da gerek yok. Kusursuz bir basketbolcu ve birçok sefer maçları almış, izleyicileri büyülemiş bir oyuncu. Ama durum, tahlili olmayan bir ayrılık hâlini aldı. Maalesef bunu tahlile kavuşturmak mümkün değil. Çok üzücü doğal lakin bunu kabullenip mucize beklememek daha hakikat olur.” (Eurohoops)

Andrey Vatutin: Mike James sorunu çözülemez bir noktaya geldi

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın