Turkish Airlines EuroLeague’de olağan dönemin bitimine 4 hafta kala, Play-Off ve saha avantajını sağlayan birinci 4 sıra için yapılan rekabetin dozu artmaya devam ediyor. Geçen hafta, birinci 4 için değerli bir maç olan Bayern Münih’e Almanya’da kaybeden Anadolu Efes’in artık fire verme talihi yok. İç alandaki son maçına çıkacak Lacivert-Beyazlılar birinci yarıda 80-77 yendiği Panathinaikos’u ağırlayacak. Efes’in kalan öbür 3 maçını ise deplasmanda oynayacak. Efes, PAO maçına ‘Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne dikkat çekmek için ‘Harekete Geç’ formasıyla çıkacak.

Temsilcimiz, bu müsabakada galip gelmesi halinde, 16’şar galibiyetli Baskonia Vitoria Gasteiz ve Valencia 31. hafta müsabakalarında mağlup olurlar ise olağan dönemin bitimine üç hafta kala play-off’lara yükselmeyi garantileyecek.

Anadolu Efes – Panathinaikos maçı ne vakit, saat kaçta, hangi kanalda?

Sinan Fazilet Spor Salonu’nda oynanacak olan müsabaka 20:30’da başlayacak ve beIN Sports Haber ekranlarından naklen yayınlanacak. Anadolu Efes – Panathinaikos maçının canlı skor takibi ve tüm ayrıntıları haberimizde olacak.

EuroLeague’deki 8 maçlık galibiyet serisi geçen hafta Bayern Münih karşısında son bulan lacivert-beyazlılar, 19 galibiyet ve 11 yenilgiyle 3. sırada bulunuyor. Konuk ekip ise 10 galibiyet ve 18 yenilgiyle 16. basamakta yer alıyor. İki grup ortasında ligin birinci yarısında Yunanistan’da oynanan müsabakayı Anadolu Efes, 80-77 kazanmıştı.

Ergin Ataman yok

Bayern Münih maçının sonundaki hakemlere verdiği reaksiyon nedeniyle Euroleague’in tarihi bir kararla 1 maç men cezası verdiği coach Ergin Ataman, Panathinaikos’a karşı grubunun başında yer almayacak. Ataman’ın yerine yardımcısı Yakup Sekizkök alanda olacak.

Avrupa’da 717. randevu

Anadolu Efes, Panathinaikos müsabakasıyla Avrupa kupalarında 717. maçına çıkacak. Lacivert-beyazlı grup, Avrupa kupalarında oynadığı 716 müsabakada 407 galibiyet ve 309 mağlubiyet yaşadı.

Anadolu Efes, EuroLeague’de ise 469. maçını yapacak. Lacivert-beyazlı takım, Avrupa basketbolunun kulüpler seviyesindeki bir numaralı tertibinde oynadığı 468 müsabakada 250 galibiyet aldı, 218 kere salondan mağlup ayrıldı.

Anadolu Efes, Panathinaikos OPAP maçına “Harekete Geç” formasıyla çıkacak

Çeşitli proje ve uygulamalarıyla; “Anadolu’dan Yarınlara Anadolu Kümesi Sürdürülebilir Kalkınma Maksatları Uyumluluk Raporu”nda yer almayı başaran Anadolu Efes, bu müsabakada; dünya başkanları tarafından Eylül 2015’te Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda kabul edilen ve 17 husustan oluşan Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na dikkat çekmek için #17 #HareketGeç formasıyla çıkacak.

Bu maç için özel olarak tasarlanan forma, herkesi sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye çağıracak. Ayrıyeten forma üzerinde yer alan QR kod da basketbolseverleri https://www.kureselamaclar.org/ adresine yönlendirecek. Anadolu Efes oyuncuları da #HareketeGeç iletili görüntüleriyle bu kıymetli harekete takviye olacak.

Anadolu Grubu’nun toplumsal kuruluşlarından biri olarak kuruluş misyonu prestijiyle bir toplumsal sorumluluk projesi olan Anadolu Efes Spor Kulübü, toplumsal paha yaratan projeleri hayata geçirmeyi sürdürüyor.

Turkish Airlines EuroLeague’in olağan dönemindeki son iç saha maçında Panathinaikos OPAP’ı 25 Mart 2021 Perşembe günü Sinan Fazilet Spor Salonu’nda ağırlayacak olan Anadolu Efes, bu müsabakaya çok özel bir formayla çıkacak.

2015 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda kabul edilen Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na takviye olmak için özel bir tasarım hazırlayan Anadolu Efes, 17 unsurluk emellere dikkat çekecek. Forma üzerinde yer alan QR kod da https://www.kureselamaclar.org/ sayfasına yönlendirme yapacak. Anadolu Efes oyuncuları da farkındalığı artırmak için #HareketeGeç iletili görüntülerde yer alacak.

Anadolu Efes – Panathinaikos maçı ne vakit, saat kaçta, hangi kanalda?

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın