Turkish Airlines EuroLeague’de çift maçlı haftada Anadolu Efes kapanışı CSKA Moskova’yla yapıyor. Tepe yürüyüşüne çıkan Lacivert-Beyazlılar, güçlü Rus temsilcisini konuk ediyor.

Geçen hafta Fenerbahçe’yi tarihi farkla mağlup eden Efes, salı günü de rövanşı aldığı Valencia karşısında 18 üç sayılık basket bularak EuroLeague’de kulüp rekorunu da kırmayı başardı. Rekortmen Efes, skorer uzunu Milutinov’un dönemi kapattığı CSKA Moskova karşısında da rövanş peşinde.

Anadolu Efes-CSKA Moskova

BİRİNCİ ÇEYREK SONUCU | Anadolu Efes 31-13 CSKA Moskova

BİRİNCİ YARI SONUCU | Anadolu Efes 55-28 CSKA Moskova

Avrupa’da 713. randevu

Anadolu Efes, CSKA Moskova müsabakasıyla Avrupa kupalarında 713. maçına çıkacak. Lacivert-beyazlı grup, Avrupa kupalarında oynadığı 712 müsabakada 404 galibiyet ve 308 mağlubiyet yaşadı.

Anadolu Efes, Avrupa Ligi’nde ise 465. maçını yapacak. Lacivert-beyazlı grup, Avrupa basketbolunun kulüpler seviyesindeki bir numaralı tertibinde oynadığı 464 müsabakada 247 galibiyet alırken, 217 defa salondan mağlup ayrıldı.

Lacivert-beyazlılar, CSKA Moskova ile 25. defa karşı karşıya gelecek. İki kadro ortasında 2000’den bu yana Avrupa Ligi’nde yapılan 24 maçın 4’ünü lacivert-beyazlılar, 20’sini ise kırmızı-mavililer kazandı.

Anadolu Efes-CSKA Moskova Canlı

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın