Özgürlüğe koşan bir kahraman, oyuncuların bir türlü öldüremediği League of Legends şampiyonlarından Alistar, eşsiz bir ekip oyuncusudur. Hem tank hem de şahane bir takviye karakteri olan Alistar şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimlerini inceleyelim.

Minotor Alistar

Korkutucu bir şana sahip olan Alistar, güçlü bir savaşçıdır. Kabilesinin Noxus İmparatorluğu tarafından yok edilmesinden sonra bu şampiyon tüm gücüyle onlardan intikam almaya çalışıyor. Esir düştüğü ve gladyatörlük yaptığı devirlerde, bir mahkum olsa dahi kırılmayan iradesi sayesinde ayakta kalabilmiştir.

Alistar mahkum olduğu periyotlarda çektiği onca eziyete karşın içindeki canavar asla ortaya çıkmamış ve kendini kaybetmemiştir. Eski efendilerinin zincirlerinden kurtulan bu şampiyon, güçsüz ve haksızlığa uğramış kimseler için savaş veriyor. Boynuzları, yumrukları, toynaklarının yanı sıra öfkesi ile düşmanlarının sonunu getiriyor.

Minotor Alistar Oynanış Biçimi

Bir minator olan Alistar şampiyonunun pasif skili olan Ezgeç şampiyonun rakipleri sersemletmesini sağlıyor. Ayrıyeten onların yerlerini değiştirdiğinde ya da rastgele bir rakibi öldürdüğünde zafer yükü kazanıyor. 7 adet yük biriktirdiğinde kükreyerek kendisini ve yanındaki tüm kadro arkadaşlarını güzelleştiriyor. Zafer Narası skilinin bekleme süresindeyken yük biriktiremiyor.

Klavyenizden Q ile etkin hale gelen yetenek Unufak Et, şampiyon yere indirdiği darbe ile düşmana büyü hasarı verir. Yakınındaki bütün rakip üniteleri havaya savurur ve hepsini 1 saniye kadar sersemletir.

Klavyenizden W ile etkin hale gelen yetenek Tos, şampiyon bir rakibe yanlışsız atak edip tos vurur. Böylelikle büyü hasarı verir. Gayesi sersemletip, 650 menzil geri savurur.

Klavyenizden E ile faal hale gelen yetenek Zafer Narası, şampiyon tabanı sarsarak yakındaki rakiplere 5 saniye kadar mühlet büyü hasarı verir. Bu esnada ünitelerin içinden geçebilir. En az bir rakibe hasar veren her güç darbesi şampiyona yük kazandırır. 5 yüke ulaştığında şampiyon rakip şampiyonlardan birine yönelik birinci olağan saldırısı büyü hasarı verir. Ayrıyeten rakibini sersemletir.

Son olarak klavyenizden R ile etkin hale gelen yetenek Kırılmaz İrade, şampiyonun hayli güçlü bir iradeye sahip olmasından bahsetmiştik. Bu durum skillerine de yansımaktadır. Şampiyon bu skill ile üzerindeki tüm engelleme tesirlerini kaldırır. 7 saniye kadar en fazla %70 kadar daha az fizikî hasar ve büyü hasarı alır.

Minotor Alistar S11 Rün Dizilimi

Olağanüstü bir takviye karakteri olan Alistar şampiyonunun S11 yeni dönemdeki rün dizilimi rehberi;

Azim

Artçı Şok

Hayat Kaynağı

Kemik Zırh

Çok Büyüme

İlham

Peksimet Teslimatı

Suratını Al ve ayrıyeten;

+ %1 ila 10 Bekleme Müddetinde Azalma (seviyeye bağlı)

+ 5 Zırh

+ 15 ila 90 Can (seviyeye bağlı)

Minotor Alistar S11 Yetenek Skilleri

Alistar şampiyonunun yetenek skilleri dağılımı ise;

Unufak Et: 1- 5- 7- 9

Tos: 2- 8- 10- 12- 13

Zafer Narası: 3- 14- 15- 17- 18

Kırılmaz İrade: 4- 6- 11- 16

Minotor Alistar S11 Counter Pickler

Alistar şampiyonunun zayıf olduğu şampiyonlar ise;

Janna

Vayne

Lulu

Morgana

Soraka

Minotor Alistar Full Build S11 Eşya Dizilimi

Not: Alistar şampiyonunu oynarken en çok gereksiniminiz olan şey manadır. Şampiyon manasını çok süratli bir biçimde tüketiyor. Bu yüzden dizdiğiniz itemlere çok dikkat etmelisiniz. İtemler sayesinde mananızı stabil tutabilirsiniz.

Sıçra: Şampiyon fare imlecinin yönlendirildiği alana hakikat, kısa uzaklık kat etmesini sağlar.

Bitkinlik: Rakip şampiyonu bitkin düşürerek, 2,5 saniye kadar hareket suratını da azaltır. Bu müddet de ise rakibin verdiği hasarın %40’ı düşer.

Gezgin Çizmesi

Zeke’nin Ahengi

Şövalyenin Adağı

Kefaret

Ruh Gömleği

Minotor Alistar Kostümleri

Alistar şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Kara Kostümü

Altın Kostümü

Matador Kostümü

Uzunboynuz Kostümü

Zincirkıran Kostümü

Zebani Kostümü

Libero Kostümü

Yağmacı Kostümü

SKT T1 Kostümü

Mö Mö Kostümü

Alistar Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Alistar İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın