Akali’yi bilmeyen kaldı mı? Son vakitlerde epey tanınan bir küme olan K/DA’nın bir üyesi olan Akali şampiyonunun League of Legends evrenindeki yeri de bir diğerdir. Hayli sağlam bir şampiyon olan Akali’nin gücünden ve kuvvetinden kuşkunuz olmasın. S11 yeni dönemde Akali şampiyonu ile ilgili ne üzere değişiklikler bizi bekliyor? İşte, ayrıntılar.

Efendisiz Suikastçı Akali

Efendisiz Suikastçı olarak isimlendirilen Akali, artık Kinkou Tarikatı’nı ve Gölgenin Yumruğu unvanını terk etti. Halkın muhtaçlığı olan ölümcül bir şampiyon olmaya hazır. Hücumlarını tek başına yapan Akali, Ustası Shen’den öğrendiklerine sıkı sıkıya bağlıdır. Ancak birebir vakitte Lonia’yı korumak için düşmanlarının kabusu olmaya yeminlidir. Akali sessizce saldırır lakin bu hücumlar çok ses getirir. Kendisinin de dediği üzere “Efendisiz suikastçıdan korkacaksın.”

Efendisiz Suikastçı Akali Oynanış Biçimi

Orta koridorda kusursuz bir şampiyon olan Akali’nin pasif skili Suikastçının Damgası, rakiplerine yetenek hasarı vermek için etrafında bir güç halkası ortaya çıkarır. Akali bu halkadan geçtiği vakit kamasını uzatır ve daha fazla güçlenir. Böylelikle bir sonraki yeteneğini kullandığında olağan saldırısı iki kat menzil ve Ek büyü hasarı kazanır. Öteki yandan halkadan geçtikten sonra rakibine hakikat sürat artışı sağlanır.

Klavyeden Q ile sağlanan yeteneği Beş Nokta Saldırısı’dır. Bu taarruzda Akali kunaileri aşikâr bir açıyla fırlatarak büyü hasarı verir. Uç noktadaki rakipler 0,5 saniye kadar %50 oranında yavaşlar. Minyon ve canavarlara ise en yüksek düzeyde hasar verir.

Klavyeden W yeteneği Alacakaranlık Perdesi skilinde ise şampiyon bir duman bombası atar. Giderek yayılan bu duman örtüsü Akali’ye görünmezlik ve hareket suratı sağlar. Akali yalnızca yakınında bulunan rakip kulelerde açığa çıkar.

Çevik Silah skili ise klavyeden E yeteneğidir. Şampiyon geriye yanlışsız sıçrar ve fizikî hasar veren bir shuriken fırlatır. İsabet alan son rakip ya da duman bulutunu işaretlenir. İşaretli gayeye atıldıktan sonra fizikî hasar verir.

Kusursuz İnfaz skili klavyeden R yeteneği olarak birinci atağı yapar. Şampiyon üstünden atladığı rakiplere fizikî hasar verir. Ayrıyeten 2.5 saniyenin akabinde tekrar hamle edebilir. İkinci atakta ise rakipleri infaz eden bir hücum gerçekleştirir. Eksik can ölçüsüne bağlı olarak büyü hasarı verir. Böylelikle azami hasarına %30 can ulaşır.

Efendisiz Suikastçı Akali S11 Rün Dizilimi

Dan dan dan! İşte Akali’nin taktiği bu! Yeni dönemde Akali şampiyonunun rün dizilimi ve rehberi;

İsabet

Ayağı Çabuk

Pratik Zekâ

Efsane: Sıvışma

Son Darbe

Hâkimiyet

Kan Tadı

Açgözlü Avcı ayrıyeten;

+ 10 Değişen Kuvvet

+ 10 Değişen Kuvvet

+ 6 Büyü Direnci

Efendisiz Suikastçı Akali S11 Yetenek Skilleri

Akali şampiyonunu çabucak hemen herkesin oynamaktan bir epey keyif aldığı asassin herodur. Yeteneklerinin pat-küt halinde olması işin diğer bir eğlenceli yanıdır. Akali karakterinin S11 yetenek skilleri dağılımı ise;

Beş Nokta Saldırısı: 1- 4- 5- 7- 9

Alacakaranlık Perdesi: 3- 14- 15- 17- 18

Çevik Silah: 2- 8- 10- 12- 13

Kusursuz İnfaz: 6- 11- 16

Efendisiz Suikastçı Akali S11 Counter Pickler

Akali her ne kadar güçlü bir şampiyon olsa da, karşısına gelen rakiplerin kimilerine karşı epey savunmasızdır. Dikkat etmesi gereken şampiyonlar;

Annie

Diana

Garen

Lee Sin

Renekton

Efendisiz Suikastçı Akali Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa ara kat etmesi sağlanır.

Tutuştur: Rakibi tutuşturarak 5 saniye boyunca 80 ile 505 gerçek hasar verir. Rakip şampiyonun açığa çıkmasını sağlar.

Başlangıç itemleri: Doran’ın Yüzüğü, Can İksiri

Agresif oyun yapısına nazaran: Doran’ın Kılıcı ve Can İksiri

Ana itemler: Vadiyaran, Sihirbaz Pabuçları, Uğursuz Muhafaza, Zhonya’nın Kumsaati, Rabadon’un Şapkası, Hiçlik Deyneği

Mainlere nazaran ana itemler: Gece Tırpanı, Lich Boğan, Sihirbaz Pabuçları, Zhonya’nın Kumsaati, Rabadon’un Şapkası, Hiçlik Deyneği

Efendisiz Suikastçı Akali Kostümleri

Akali’nin tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Deşergeçer Kostümü

Zebani Kostümü

Fırtına Forvet Kostümü

Hemşire Kostümü

Kanlı Ay Kostümü

Kelle Avcısı Kostümü

Gümüşdiş Kostümü

Suşici Kostümü

K/DA Popstar Kostümü

K/DA İtibar Serisi Kostümü

KOD İSMİ Kostümü

True Damage Kostümü

K/DA More Kostümü

Akali Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Akali İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın