Birbirinden başarılı kadroların uğraşlarına sahne olan Akademi Ligi 2021 Kış Mevsimi’nin şampiyonu, 26, 27, 28 Mart’ta oynanan maçlar sonucunda muhakkak oldu. Nefes kesen performansıyla GALAKTICOS Akademi birinci şampiyonluğunu kazandı.

Final Bileti Gayreti

Akademi Ligi Yarı Finalleri 26 Mart’ta oynanan Papara SuperMassive Akademi – GALAKTICOS Akademi gayretiyle başladı. Kıyasıya geçmesi beklenen seride GAL Akademi dominant bir performans sergilemeyi başararak uğraştan 3-0 galip ayrıldı ve final biletini kaptı.

27 Mart’taki ikinci yarı final serisinde ise Galatasaray Espor Akademi ile Team Aurora Akademi karşı karşıya geldi. Favori olarak gösterilen GS Akademi lig etabını başkan olarak tamamlamıştı buna karşın AUR Akademi Vadi’de mükemmel bir çaba örneği sergiledi ve seriden 3-2 galip ayrılarak ismini finale yazdırmayı başardı.

Final Maçlarına Damgasını Vuran Aatrox Performansı

GALAKTICOS Akademi ile Team Aurora Akademi’yi karşı karşıya getiren final serisi 28 Mart’ta oynandı. Üst koridordaki Pr1me’ın Aatrox performansları eşliğinde GAL Akademi seride 2-0 öne geçmeyi başardı.

Üçüncü maçta Aatrox’un yasaklanması ile birlikte AUR Akademi rahat bir nefes aldı, Rhioni’nin aldığı Beşte Beş ile birlikte seride durum 2-1’e geldi.

Son müsabakada ise Pr1me yine Aatrox ile Vadi’ye indi ve GAL Akademi baştan sona çabayı denetim altında tutmayı başardı. Grup, Nexus’u bir defa daha düşürdü ve 3-1’lik skorla şampiyonluğa uzandı.

Sırada Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Mevsim Finalleri Var

Akademi Ligi’nde mevsimin sona ermesiyle, gözler tekrar Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’ne çevrildi. VFŞL’de çeyrek final müsabakaları 3 – 4 Nisan tarihlerinde oynanacak.

Akademi Ligi şampiyonu GALAKTICOS akademi oldu

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın