Dokuz Kuyruklu Tilki efsanesini duymayan yoktur. İşte bu Japon efsanesi Ahri şampiyonunda hayat buluyor. Son vakitlerde oynayanı daha da artan şampiyon K/DA kümesinin bir üyesi olarak da yeterlice tanınan oldu. League of Legends cihanında kendisini bilmeyen yoktur. Ahri’nin yeni dönemde yetenek ve rün rehberini, yapılan değişiklikleri hazırladık.

Dokuz Kuyruklu Tilki Ahri

Ahri, Runeterra’nın saklı güçlerine doğduğu günden bu yana bağlılık gösteren bir şampiyondur. Büyüyü saf bir güçten meydana gelir. Kullandığı bu büyüyü kürelere dönüştürerek rakiplerinin yaşama sevincini çalmadan evvel onların hisleri ile oynar.

Lakin bu tabiatına karşı Ahri, rakiplerinin yaşama sevincini çalıp onları yok ettiğinde, onların birtakım anılarına da sahip oluyor. Bu yüzden içinde empati yeteneği taşıyor.

Dokuz Kuyruklu Tilki Ahri Oynanış Biçimi

Efsanesi Japon kültürüne dayanan Ahri için merhabet yalnızca beşere has bir lüks ve sorumluluktur. Bir suikastçı ve birebir vakitte büyücü olan Ahri’nin pasif skili Vastaya Zarafeti, rakip şampiyona 1.5 saniye içerisinde 2 sefer skill isabet ettirdiğinde, 3 saniye kadar %20 ek hareket suratı vermektedir. Aldatan Küre, klavyeden Q yeteneğinde ise şampiyon bir istikamette küre fırlatır. Bu küre ilerlerken rakiplerine büyü hasarı ve dönerken gerçek hasar verir.

Rakiplere yapılan her isabette Ahri’nin Öz Hırsızı yükleri birikir. 9 adet yüke ulaştığında ise bir sonraki Aldatan Küre’si isabet ettiği rakip başına şampiyonun canını yeniler. Tilki Ateşi, klavyeden W yeteneği ise Ahri’nin yakının da bulunan rakipleri kilitlenerek büyü hasarı verir. Çoklu tilki ateşiyle vurulan rakipler, her ek tilki ateşinden %30 kadar hasar alır.

Taban Not: Tilki Ateşi skili kısa müddet evvel Ayartan Öpücük skilinden isabet yiyen, daha sonra Ahri’nin kısa müddet evvel saldırdığı amaçlara öncelik verir. Şayet bu skill bir amaca denk gelmemiş ise en yakındaki amaç yerine şampiyonlara öncelik verir.

Ayartan Öpücük, klavyeden E yeteneğinde ise isabet ettiği birinci rakibe büyü hasarı verir. Birebir vakitte maksadını ayartarak, Ahri’ye gerçek yürümesini sağlar. isabet alan rakipler 3 saniyeliğine savunmasız hale gelir. Şampiyonun yeteneklerin %20 kadar daha fazla hasar alır.

Ruh Saldırısı, klavyeden R yeteneğinde ise Ahri bir hareketle yerinden fırlayıverir. Attığı 3 öz ışınıyla yakınındaki rakiplere büyü hasarı verir. Bekleme mühletinden evvel 10 saniye içinde 3 keze kadar kullanılabilir.

Dokuz Kuyruklu Tilki Ahri S11 Rün Dizilimi

K/DA kümesinden da çok yeterli tanıyıp bildiğimiz Ahri’nin yeni dönemde rün dizilimi ve rehberi;

Hâkimiyet

Elektrik Ver

Ani Darbe

Gözyuvarı Koleksiyonu

Harika Avcı

Büyücülük

Mana Akışı Yüzüğü Kızart ve;

+ 10 Değişen Kuvvet

+ 10 Değişen Kuvvet

+ 15 ila 90 Can (seviyeye bağlı)

Dokuz Kuyruklu Tilki Ahri S11 Yetenek Skilleri

Ahri şampiyonunu tercih eden oyuncuların pek birçok Japon mitolojisindeki dokuz kuyruklu tilkiden esinlenilerek oluşturulan bu şampiyonun skillerini de epeyce beğenmektedir. S11 yetenek skilleri dağılımı ise;

Aldatan Küre: 1- 4- 5- 7- 9

Tilki Ateşi: 2- 8- 10- 12- 13

Ayartan Öpücük: 3- 14- 15- 17- 18

Ruh Saldırısı: 6- 11- 16

Dokuz Kuyruklu Tilki Ahri S11 Counter Pickler

Ahri’nin zayıf olduğu ve dikkat etmesi gereken şampiyonlar;

Annie

Diana

Kassadin

Talon

Swain

Dokuz Kuyruklu Tilki Ahri Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa aralık kat etmesi sağlanır.

Tutuştur: Rakibi tutuşturarak 5 saniye boyunca 80 ile 505 gerçek hasar verir. Rakip şampiyonun açığa çıkmasını sağlar.

Luden’in Çığlığı

Zhonya’nın Kumsaati

Sihirbaz Pabuçları

Rabadon’un Şapkası

Rylai’nin Kristal Asası

Morellonomikon

Dokuz Kuyruklu Tilki Ahri Kostümleri

Ahri’nin hanedan kostümü hayli güzel bir halde kendisine çok bağlatır. Başka şampiyonlarda bulunmayışı da başka bir özelliğini yansıtır. Ahri’nin tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Hanedan Kostümü

Gece Yarısı Kostümü

Tilki Ateşi Kostümü

Popstar Kostümü

Gözüpek Kostümü

Okullu Kostümü

Arcade Kostümü

Yıldız Muhafızı Kostümü

K/DA Popstar Kostümü

K/DA More Kostümü

Ahri Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Ahri İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın