League of Legends oyununda güncelleme getirilen bir şampiyon olan Aatrox, isabetli vuruşları ile bilinen bir şampiyondur. Deneyimli ellerde bu karakter ile rakiplerinizi dize getirebilirsiniz. Aatrox şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimleri için ayrıntıları hazırladık.

Darkin Kılıcı Aatrox

Shurima’yı Hiçlik’e karşı savunan Aatrox bir vakitler onurlu bir savaşçıydı. Kendisi ve kardeşleri de vakit içerisinde Runeterra için çok daha büyük bir tehdit haline geldiler. En sonunda kendileri üzere kurnazlık yapan ölümlülerin büyülerine kurban gittiler.

Asırlarca mahpuslarda kalan Aatrox, hapsedildiği kılıcı kullanan kimseleri ele geçirerek vücudunu değiştirdi ve kendisini hür bıraktı. Şu an yalnızca eski halinin dehşetli bir taklidi üzere, bu çalıntı vücutla Runeterra’da gezerek intikamını alıyor. Hedefi yalnızca intikam almak değil, tıpkı vakitte dünyanın sonunu getirmek.

Darkin Kılıcı Aatrox Oynanış Biçimi

Mevtin Ulağı şampiyonun pasif skilidir. Şampiyon bir sonraki olağan saldırısı 50 Ek Menzil kazanır. Ayrıyeten maksadının muhakkak bir can ölçüsünü ek fizikî hasar olarak verir. Yetenek Aatrox’u verilen hasar kadar düzgünleştirir. Yetenek şampiyon ya da büyük canavara isabet ederse yeteneğin bekleme müddeti 2 saniye azalır. Kılıcın keskin tarafı denk geldiğinde ise hücum tesiri 2’ye katlanır. Tıpkı anda birden fazla amaca isabet edebilir.

Klavyenizden Q tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Darkin Kılıcı, devasa kılıcını yere vurur. Böylelikle karşısındaki rakiplere fizikî hasar verir. 2 kere daha tekrar kullanılabilir. Her seferinde hasarı %25 artar. Kılıcın keskin tarafının isabet ettiğinde ise rakipler havaya savrulur. Ayrıyeten 50 daha fazla hasar alır.

Klavyenizden W tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Cehennem Prangası, yere vurarak isabet alan birinci rakibe fizikî hasar verir. Onu 1.5 saniyeliğine %25 yavaşlatır. 1.5 saniye içinde tesir alanından çıkmayan şampiyon ve büyük canavarlar orta kısma geri sürüklenir. Ayrıyeten tekrar hasar alır.

Klavyenizden E tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Karanlık Hamle pasif halde iken şampiyonlara verdiği hasarın muadil ölçüde düzgünleşir. Faal halde ise aşikâr bir tarafa atılır. Öbür yetenekler sırasında onları durdurmadan kullanılabilir. Olağan atak bekleme mühletini sıfırlar.

Son olarak klavyenizden R tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Dünyaların Sonu, sonraki 10 saniye boyunca gerçek iblis biçimine geçer. Yetenek etkinleştirdiğinde yakınındaki rakip minyonları 3 saniyeliğine korkutur. Yeteneğin müddeti boyunca azalarak kaybolacak halde sürat kazanır. Dünyaların Sonu faalken hem İSİM hem de kendi üstünde kullandığı iyileştirmeler güçlenir.

Darkin Kılıcı Aatrox S11 Rün Dizilimi

Aatrox şampiyonunun S11 yeni dönemdeki rün dizilimi rehberi;

İsabet

Yenilmez

Zafer

Efsane: Çeviklik

Son Direniş

Hâkimiyet

Kan Tadı

Açgözlü Avcı

+ %9 Atak Suratı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 15 ila 90 Can (seviyeye bağlı)

Darkin Kılıcı Aatrox S11 Yetenek Skilleri

Yetenekleri kullanırken kılıcın keskin tarafını denk getirmeye ihtimam göstermelisiniz. Daima olarak Darkin Kılıcı’nın keskin ucuyla rakibinizin üzerine gidin. Aatrox şampiyonu S11 yetenek skilleri dağılımı;

Darkin Kılıcı: 1- 4- 5- 7- 9

Cehennem Prangası: 3- 14- 15- 17- 18

Karanlık Atak: 2- 8- 10- 12- 13

Dünyaların Sonu: 6- 11- 16

Darkin Kılıcı Aatrox S11 Counter Pickler

Aatrox şampiyonunun zayıf düşeceği şampiyonlar ise;

Fiora

Jax

Teemo

Renekton

Riven

Darkin Kılıcı Aatrox Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: Şampiyon fare imlecinin yönlendirildiği alana hakikat, kısa uzaklık kat etmesini sağlar.

Işınlan: 4,5 saniye odaklanma yaptıktan sonra şampiyon amaç aldığı dost kuleye, minyona ya da toteme ışınlanır.

Kara Balta

Vefatın Dansı

Çelik Kaplamalı Çizme

Kollayıcı Melek

Ruh Gömleği

Kaniçen

Darkin Kılıcı Aatrox Kostümleri

Aatrox şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Adalet Işığı Kostümü

Meka Kostümü

Denizlerin Avcısı Kostümü

Kanlı Ay (Prestige Edition) Kostümü

Kanlı Ay Kostümü

Aatrox Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Top (Solo), Mid, Jungle Aatrox İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın