Dünya genelinde milyonlarca oyuncu tarafından çevrimiçi olarak oynanan Fortnite, artık de 8 yaşındaki Joseph Deen’i güçlü etti. Espor tertibi Team 33, Fortnite oyuncusu Joseph Deen’i 33 bin dolar karşılığında takımına kattı. Ayrıyeten grup genç oyuncuya 5 bin doların üzerinde donanım kurulumunu da sağlayacak.

Genç Fortnite oyuncusu 33 Gosu ismiyle biliniyor. Yetenekli oyuncu Team 33’ün 1 yılı aşkın müddettir radarında bulunuyor, kadro ayrıyeten imzalardan evvel oyuncuyu teğe bir oyunlarda da test etti.

8 yaşındaki espor oyuncusu BCC’ye yaptığı açıklamada, kendini teklif gelince çok memnun hissettiğini ve aslında profesyonel oyuncu olmak istese de kimsenin Team 33’ten evvel kendini ciddiye almadığını tabir etti.

Esportsearnings.com web sitesinin yaptığı tahlile nazaran, en çok kazanan birinci 10 Fortnite oyuncusundan sadece ikisi 18 yaşının üzerinde. Fortnite Dünya Kupası’nın birinci ve tek galibi 16 yaşındaki Kyle “Bugha” Giersdorf olmuştu. Ayrıyeten, Bugha şampiyonluğun akabinde 3 milyon dolarlık büyük mükafata de ulaşmayı başardı.

O sırada oyuna yeni giren Joseph için bu ilham kaynağı olmuş. Joseph yaptığı açıklamada, “Hayalim Bugha üzere olmak. Onun üzere oynamak. Ona hayranlık duyuyorum zira Dünya Kupası’nı kazanana kadar kimse onu ciddiye almadı. Ben de tıpkı hislerdeyim. Kimse Team 33’le imza atana kadar beni ciddiye almadı.” dedi.

Kayıtların gösterdiğine nazaran, Joseph şimdiye kadarki en genç ikinci profesyonel oyuncu olarak oyun tarihine geçti.

Guinness Rekorlar Kitabı’na daha evvel çevrimiçi olarak “Lil Poison” olarak bilinen HALO oyuncusu Victor De Leon III, yedi yaşında profesyonel olarak en genç oyuncu unvanına sahip olmuştu.

8 yaşındaki Fortnite oyuncusu, 33 bin dolarlık muahede imzaladı

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın