VALORANT’ın bugüne kadar yapılmış en itibarlı aktifliği VCT Challengers TR’de 1. Basamağın birinci haftası kıran kırana uğraşlara sahne oldu. BBL, Futbolist ve Oxygen üzere favori kadrolar Playoff’lara ismini yazdırırken sürpriz biçimde Playoff biletini cebine koyan kadro ise Cyber Skull Esports oldu.

VCT Challengers 1. Hafta

VCT serüveninin birinci hafta uğraşlarında adeta bir yıldızlar karması olan BBL Esports başarılı bir performans sergileyerek tüm maçlarını 2-0 önde bitirdi ve tüm rakiplerine güçlü bir ileti verdi.

Futbolist Split’e damgasını vurdu ve harita hakimiyetleri ile tüm izleyenlerin takdirini kazanmayı başardı. Emre ‘Sterben’ Demirci ise sürpriz Brimstone tercihi ile akıl almaz bir performans sergiledi.

Cyber Skull Esports ile 1907 Fenerbahçe Espor ortasındaki müsabakanın favorisi 1907 Fenerbahçe Espor’du. Lakin beklenenin bilakis kıran kırana bir gayretten sonra 2-1’lik skorla Playoff’lara yükselen taraf Cyber Skull Esports oldu.

Oxygen Esports, Eleme çeşidinde ise No Org Found ekibine karşı dominant bir oyunla 2-0 üstün geldi.

VCT Challengers 2. Hafta Ön Elemeleri ve Playoff Maçları

VALORANT VCT 2. Hafta Ön Elemeleri 23 Şubat’ta başladı. 25 – 26 Şubat günü saat: 18:00’da ise 2. Hafta Ön Elemeleri’nden Playoff’lara yükselecek 4 ekip belirlenecek.

1. Hafta Ön Elemelerinden Playoff’lara çıkan BBL, CSE, FUT ve OXG kadroları 2. Hafta Ön Elemelerinden yükselen 4 grupla 27-28 Şubat saat 17:00’da Playoff uğraşı verecek. Gerçekleşecek Playoff uğraşlarından galip çıkan dörtlü isimlerini Regional Masters’a yazdırmayı başaracak.

25-26 Şubat 18:00 ve 27-28 Şubat 17:00’da oynanacak müsabakaları Valorant’ın Twitch ve Youtube kanallarından canlı olarak izleyebilirsiniz.

Twitch Canlı Yayını: valorant_esports_tr

Youtube Canlı Yayını: VALORANT Champions Tour Türkiye

VCT Challengers TR’de gayretler kıran kırana

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın