Vampyr, kendi isteği dışında vampir haline getirilen ve intikam almak hedefiyle öbür kana susamışlarla gayret eden bir hekimin öyküsünü anlatıyor. 2018 yılında çıkan oyun hayli yüksek bir ticari muvaffakiyet elde etti. Oyunun geliştiricisi Dontnod Entertainment, oyunun piyasaya sunulduğundan beri 1 milyondan fazla kopya sattığını duyurdu. Oyun Focus Home Interactive tarafından yayınlandı ve iki şirket artık mutabakatlarını yenileme kararı aldılar.

Dontnod Entertainment ve Focus Home Interactive argümanlı bir yeni imal için mutabakata vardı.

Yenileme koşulları şimdi açıklanmadı, lakin Dontnod bir basın açıklamasında “Yeni ortak üretimin yayıncı ve stüdyo tarihindeki en argümanlı üretimlerden biri olacağını” söyledi.

Focus Home üst seviye yöneticisi John Bert, yayıncının Dontnod ile çalışmaktan şad olduğunu söyledi ve geliştiricinin yeni oyununun hem Focus Home hem de Dontnod tarihindeki “en iddialılar” ortasında olacağını vurguladı.

Dontnod CEO’su Oskar Guilbert kendi açıklamasında, Focus Home’un pazarlama, dijital dağıtım ve öbür faktörler alanlarındaki uzmanlığı sayesinde yeni oyunlarında “ideal bir ortak” olduğunu söyledi. Guilbert, “Vampyr büyük bir muvaffakiyet ve bu paydaşlığı heyecan verici yeni bir projeyle geliştirmekten çok mutluyuz” dedi.

Vampyr PS4, Xbox One ve PC’de oynanabilmekte. Oyunun Nintendo Switch’e de geleceği söylendi, fakat tarihi şimdi aşikâr değil.

Fransa merkezli bir şirket olan Dontnod, 2008 yılında kuruldu ve birinci yayını Remember Me 2013’te Capcom tarafından yayınlandı.

Stüdyo, The Awesome Adventures of Captain Spirit de dahil olmak üzere Square Enix Life is Strange serisini geliştirmeye devam etti. Life Is Strange 2’ye ek olarak, geliştirici Bandai Namco tarafından yayınlanacak diğer bir oyun olan Twin Mirror üzerinde çalışıyor. Stüdyo, birbirinden bağımsız yayın ortaklarıyla çalışıyor.

Vampyr‘in ticari başarısı ile artık yeni imaller için kolları sıvadılar. (Psoyun.com)

Vampyr epeyce büyük bir ticari muvaffakiyet elde etti!

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın