Valorant’a 2.02 yamasıyla rekabetçi manada pek çok yenilik ve değişiklik geldi. Bu değişiklikler oyuncular tarafından çok sevilse de görünüşe nazaran bu daha yalnızca yolun başlangıcı. Oyuncuların bilhassa dereceli maçlarda dillendirdiği birçok sorun var.

Oyuncular bu problemleri dillendirmek için forumlar ve Reddit üzere platformları kullanıyor. Büyük oranda oyuncu ise dereceli maçlardaki eşleştirme sisteminin dengesizliğinden yakınıyor. Eşleştirmelerde daha düşük yahut yüksek rütbeli oyuncular denk gelebiliyor, oyuncular ise bu durumdan karşılıklı olarak yakınıyor.

Reddit’teki bir Valorant geliştiricisi ise şu sözlerle açıklama yaptı: “Ortalıkta eşleştirmelerin adil olmadığına dair gönderiler görüyorum ve neden bu türlü söylediğinizi de anlayabiliyorum. Altın derecedeki ekibinize bronz dereceli bir oyuncu geldiğinde bunun adil olmadığını düşünüyorsunuz. Fakat eşleştirme sistemi rütbesine nazaran âlâ performans sergileyen oyuncuları biraz daha itmek için bu türlü bir şey yapıyor.”

Teorik olarak harika eşleştirme sistemine sahip olunsa bile kullanıcılar bundan mutlu olmadıktan sonra bunun bir değerinin olmadığını söyleyen geliştirici, ileride bu hususla ilgili yamalar geleceğini bilgilendirdi.

Geliştirici bu bahis hakkında nasıl iyileştirmeler ve çalışmalar yapacağına dair bir bilgi vermedi. Buna karşın Valorant şu ana kadar oyuncularının geri dönüşlerine ehemmiyet veren ve göz önünde bulunduran bir oyun olduğunu gösterdiği için oyuncular bu haberin akabinde sorgulamadan heyecanla beklemeye başladı.

Valorant’ın sistem iyileştirmeleri devam ediyor

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın