Elde edilen bu satış sayıları aslında şaşırtan sayılmaz. Zati Sekiro lansmanından bir hafta sonra İngiltere’de satış listelerinin üst sıralarına süratle yükselmişti. Sekiro tüm platformlarda ortalama 90 Metacritic inceleme puanı aldı. Bu muvaffakiyete yıl içinde yayınlanan oyunların yalnızca %1 i ulaşabiliyor.

Publisher Activision’un açıklamasına nazaran Sekiro lansman günü Twitch’teki 1 numaralı oyun oldu,

oyun piyasaya sürüldükten sonraki haftasonu boyunca 653 milyon dakikadan fazla mühlet izlendi. Bu sayı bir hafta içinde ise 1.1 milyar dakikaya yükseldi. Publisher Activision ‘ın belirttiğine nazaran Sekiro: Shadows Die Twice, Activision’un oyun portföyünde çok özel ve eşsiz bir noktada yer alıyor. Bu oyunun dünyanın dört bir yanına ulaştırılması için FromSoftware ile birlikte çalışmaktan onur duyduklarını lisana getirdiler.

Activision’ın Eser İdaresi ve Pazarlama Lider Yardımcısı Michelle Fonseca, hayranlarının Sekiro’ya gösterdikleri bu ilgiden duyduğu coşkuyu lisana getirdi. Fonseca, “Hayranların gösterdiği ilgi Sekiro: shadows Die Twice’i 2019’un en inanılmaz oyun lansmanlarından biri haline getirdi. Oyun, PC dahil tüm platformlarda âlâ bir performans sergiledi ve hem oyuncuların hem de eleştirmenlerin dayanağını alabildiğimiz için çok heyecanlıyız. Hayranların bu dayanağını gördükçe her cins zorluğun üzerinden gelebiliriz.” dedi.

Sekiro: Shadows Die Twice , şimdiye kadarki en süratli satış yapan FromSoftware yayını olarak sayılabilir. Dark Souls 18 ayda 2.37 milyon kopya sattı. Dark Souls 2, 1 yılda 2,5 milyon kopyaya ulaştı. Ve stüdyodaki en büyük hit olan Dark Souls 3, birkaç ay içinde 3 milyon kopyadan fazla satış yaptı. (Psoyun.com)

Sekiro: Shadows Die Twice 10 gün içinde doruğa ulaştı!

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın