2021 Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi’nde lig basamağı maçları devam ediyor. 10 ekibin uğraş ettiği ligin 4. haftası 13 – 14 Şubat tarihlerinde oynanan maçlarla geride kaldı.

Papara SuperMassive Tepede

Son şampiyon Papara SuperMassive’in kusursuz ilerleyişi devam ediyor. Haftaya namağlup önder olarak giren takım, 1907 Fenerbahçe Espor ve Team Aurora karşısında aldığı galibiyetlerle haftayı kapattı. Bu mevsim şimdi hezimet yüzü görmeyen ekip, sekiz galibiyet ile puan tablosunun tepesinde bulunuyor. Papara SuperMassive en yakın takipçisine 3 galibiyet fark atmış pozisyonda.

İkincilik Düğümü Çözülemedi

Papara SuperMassive tepede yalnız kalmayı başarırken ikinci sıra için süren rekabet belirsizliğini koruyor. Beşer galibiyete sahip Beşiktaş, Galatasaray Espor, fastPay Wildcats ve Nasr Esports 4. Hafta sonunda ikinci sırayı paylaştı. Şampiyonluk Ligi’nde lig basamağını birinci iki sırada tamamlayan gruplar direkt olarak yarı finale yükseliyor. Bu avantajı yakalamak isteyen gruplar 9 hafta sürecek heyecanın son anlarına kadar uğraşa devam edecek.

Haftayı bir galibiyet ile kapatan Dark Passage üst sıralara hakikat olan takibini sürdürdü. Üçer galibiyetli 1907 Fenerbahçe ve 5 Ronin, yedinci sırayı paylaşırken haftayı galibiyetsiz kapatan GALAKTICOS 9. sırada kaldı. Team Aurora ise şimdi galibiyet ile tanışamadı.

Derbide Gülen Taraf 1907 Fenerbahçe

Şampiyonluk Ligi’nin 4. haftası 1907 Fenerbahçe ile Beşiktaş’ı karşı karşıya getirdi. Beşiktaş tarafı müsabakanın favorisiydi, 5 maçlık bir galibiyet serisiyle derbiye adım atıyordu. Ne var ki 1907 Fenerbahçe büyük bir sürprize imza atarak çabayı kazandı. 33 dakika süren eşleşme, sarı – lacivertli gruba bu mevsimdeki 3. galibiyetini getirdi.

5 Ronin Geri Döndü

Geçen mevsimin finalisti 5 Ronin haftayı iki galibiyetle kapatarak rekabete yine dâhil oldu. Evvelki haftalarda sadece bir galibiyet alabilen takım, 4. hafta öncesinde Koreli alt koridor oyuncusu Pilot ile yollarını ayırma kararı vermişti. Genç oyuncusu Andariel’e baht tanıyan takım yeni beşlisiyle çıktığı birinci imtihanlardan muvaffakiyetle ayrıldı.

Şampiyonluk Ligi’nde 4. hafta maçları tamamlandı

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın