Danimarkalı espor tertibi, COVID-19 salgınının üzerlerindeki tesirleri yüzünden tertibi kapama kararı aldıklarını açıkladı. CS:GO, FIFA ve Aepx Legends kadroları bulunan North, üzücü haberi 5 Şubat’ta Twitter üstünden verdi.

Yaptıkları paylaşımda “Bugün hüzünlü bir gün. North Esports bundan sonra olmayacak. Hepinize teşekkürler.” Tabirlerine yer verildi. North Esports ve F.C. Copenhagen’in sahibi, North Esports’un pandemide çalışmasını sağlamak için gereken ek yatırımcıları sağlayamadıklarını söyledi. “Projelerimize bir yahut daha fazla ortak ve yatırımcı getirmek için piyasayı araştırdık fakat maalesef hakikat iştirakler bulamadık. Gelecekte sürdürülebilir bir iş yaratmak için değerli ölçüde daima yatırım gerekir. Bu nedenle, en kıymetli sorumluluğumuzun tüm odağımızı ana işimize vermek olduğuna inanıyoruz.”

Astralis ve Ninjas in Pyjamas üzere başarılı espor tertipleri da North’un yaptığı bu açıklamadan duydukları hayal kırıldığını lisana getirdi. Astralis’in koçu Danny Sørensen, paylaşıma verdiği yanıtta şunları söyledi: “Yıllar boyunca yaşadığımız büyük rekabete karşın, bu bilhassa Danimarka espor kesimi ve genel olarak espor için nitekim üzücü bir gün.”

Pandemi, daldan her alandaki tertipleri ve şirketleri aktiflikleri iptal etmek, harcamaları kısmak ve mevcut iş planlarını yine pahalandırmak durumunda bıraktı. North üzere kimileri ise kapanma kararı almak zorunda kaldı.

Hürriyet

North Esports kapandı

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın