Ünlü Twitch yayıncısı Tyler “Ninja” Blevins, canlı yayında daima olarak ‘stream snipe’ kurbanı olunca bir daha Fortnite oynamayacağını söyledi.

Stream sniping, oyundaki bir yayıncının yayınından elde edilen bilgilerle daima olarak onun üstüne oynanması manasına geliyor. Hayli tanınan bir yayıncı olan Ninja ise bu problemle sık sık karşı karşıya kalıyor. En son canına tak eden Ninja, Fortnite oynarken stream snipe olayı yaşayınca bir daha asla Fortnite oynamayacağını söyledi.

Fortnite oynayarak ünlenen Ninja, yeniden bu oyun yüzünden hayli gergin anlar yaşıyor. Oyun içinde Ninja’nın kim olduğunu fark eden öbür oyuncular, Ninja’nın yayınından faydalanarak yerini kolaylıkla öğrenip bunu kendi avantajlarına kullanıyor. Bu da oyuncuyu sıkıntıdan çıkarıyor.

Ninja yayını esnasında stream snipe’a maruz kalınca şu tabirleri kullandı: “Oyunumdan defolup gidin. Benden uzak durun. Oyuna girip de bir oburunun oyununu zehir edince hiç kimseye hiçbir şeyi kanıtlamıyorsunuz. Diğeriyle savaştığını bildiğiniz birini gelip öldürünce bir şey elde etmiyorsunuz.”

Sonlanan yayıncı konuşmasına şu halde devam etti: “Bu oyun çok aptal, kitlesi yani. Oyundaki çoluk çocuk çok aptal. Nitekim o denli. Hiç komik değil. Hiç. Ünlü birini öldürünce bir şey olacağını sananların hiçbir fikri yok. Yaptıkları tek şey oyuna ziyan vermek. Oyun oynamayacağım, yayınını yapmayacağım.”

“Ama senin için çok güzel oldu. Oyunda klipini al da arkadaşlarına gönder. Ninja’yı öldürdün. Oyunu çok uzun vakittir oynamadım, artık oynamıyorum. Uzun bir ortanda sonra geldikten sonra bile siz aptalların hepsini öldürebiliyorum. Sizse günde 12 saat bu oyunu oynuyorsunuz. Bense bu halimle sizden daha uygunum.”

Ninja’nın bunu bir anlık sonla mi söylediği yoksa nitekim önemli mi olduğu sonraki yayınlarda belirli olacaktır.

Hürriyet

Ninja’dan Fortnite yansısı

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın