AS Monaco, Rus espor tertibi Gambit Esports ile iştiraklerini duyurdu, taraflar Monaco Gambit isminde yeni bir espor ekibi oluşturacak. Yapılan açıklamaya nazaran kadroda üç Fortnite, beş Dota 2 profesyonel oyuncusu bulunacak. Bu oyuncular ortasında Mark ‘letw1k3’ Danilov ve Ilya ‘Toose’ Chernishov da yer alıyor.

AS Monaco Gambit ve dört kişilik grubu, iştirakle birlikte AS Monaco’nun formasını giyerek futbol kulübünü tanıtacak. AS Monaco Gambit’in yeni Fortnite grubu 11 Şubat’taki Fortnite Champion Series ile birinci defa sahneye çıkacak. Dota 2 kadrosu ise birkaç gün sonra ESL One CIS Online’da yarışacak.

AS Monaco Lider Yardımcısı ve CEO’su Oleg Patrov, iştirakle ilgili olarak şu tabirleri kullandı: “Gambit Esports ile bu paydaşlığı yürütmekten keyif duyuyoruz. Oluşturduğumuz ortak takımla uluslar ortası espor sahnesindeki güçlerimizi birleştirerek kesimde yeni bir adım atmamızı sağlıyor. Espor çok süratli büyüyen bir market ve tıpkı vakitte bizim dijital gelişimimizin de değerli bir kesimi.”

Irina Semyonova, MTS Espor Departmanı Lideri da açıklamada benzeri tabirlere yer verdi: “AS Monaco ile olan iştirakimiz spor ve futbol hayranlarıyla yeni bir bağ kurmamıza imkan tanıyor. AS Monaco ile olan paydaşlığımız sayesinde yabancı bir grupla bu biçimde bir ilişki kuran birinci espor tertibi olduk. Bu aktivitelerimizi yürütmek için olağanüstü bir fırsat.”

Hürriyet

Monaco ve Gambit Esports güçlerini birleştiriyor

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın