HADO E-Spor Türkiye Yöneticisi Koray Erdemir ile HADO Sakarya Yöneticisi Nurettin Zirve Türkiye E-Spor Federasyonu (TESFED) Lideri Alper Afşin Özdemir ve Asbaşkan Bora Koçyiğit’i ziyaret etti.

E-Spor’un dünü, bugünü ve yarını üzerine görüş alışverişinde bulunan Erdemir, Zirve ve Özdemir bilhassa yeni jenerasyon e-spor branşı olan HADO’nun geleceğini masaya yatırdılar.

“FİZİKSEL AKTİVİTE İÇERİYOR”

TESFED Lideri Alper Afşin Özdemir, HADO E-Sporu önemsediklerini ve son derece pahalı bulduklarını söz etti. Özdemir; “Türkiye’de HADO E-Sporunun süratle gelişmesi ve yaygınlaşması için federasyon olarak üzerimize düşen her türlü çalışmayı yapacağız. HADO E-Spor’u öteki e-sporlardan ayıran en büyük özelliği HADO’yu var olan başka e-sporlardan fizikî aktivite içermesidir. Önümüzdeki devir Türkiye’de E-Spor’un büyüme trendinin katlanarak artacağına olan inancımız tamdır.” formunda konuştu.

“YOĞUN ÇALIŞMAMIZ VAR”

HADO Türkiye Yöneticisi Koray Özdemir, HADO E-Sporun altyapı çalışmalarının büyük bir süratle devam ettiğine dikkat çekerken, “Özellikle Sakarya’da bu tarafta ağır bir çalışmamız var. HADO E-Sporunu tanıtmak ismine Sakarya’da 1-12 Şubat tarihleri ortasında düzenlediğimiz lansman aktiflikleri tüm süratiyle devam ediyor. HADO’ya gösterilen ilgi ise bizleri son derece sevindiriyor” dedi.

“HEDEF DÜNYA ŞAMPİYONASI”

HADO Sakarya Yöneticisi ve 4M Bilim ve Sanat Merkezi Sahibi Nurettin Zirve, Sakarya dahil 7 vilayette (Ankara, Bolu, Düzce, Kocaeli, Yalova ve Bursa) HADO sporunun altyapısının oluşturulması için start verdiklerini tabir etti. Zirve; “TESFED Liderimiz sayın Alper Afşin Özdemir’in HADO E-Sporuna yönelik his ve fikirleri, bu spora yönelik takviye kelamları bizleri ziyadesiyle şad etti. 2023 için planlanan HADO Dünya Şampiyonasının Sakarya’da yapılması için çaba sarfediyoruz. Bu mevzuda sonuca gideceğimize inancım tam. Bu şampiyonanın gerçekleşmesi için mahallî aktörlerin yanımızda yer alacağından da eminim. TESFED Liderimiz Özdemir ile yaptığımız görüşmeden sonra Dünya üzerinde e-spor ekosisteminin süratle gelişiyor olması ve Türkiye’de de buna paralel olarak HADO E-Sporunun bu ekosistem içerisinde daha geniş ve güçlü bir halde gelişeceğine olan inancım çok daha arttı.” dedi.

HADO Türkiye Yöneticisi Koray Erdemir ile HADO Sakarya Yöneticisi Nurettin Tepe’nin TESFED Lideri Alper Afşin Özdemir’i ziyaretinde TESFED Sakarya Vilayet Temsilcisi Mesut Özdemir ile HADO Sakarya’nın Medya Danışmanı Turan Çatalbaş’da hazır bulundu.

HADO Sakarya maksat büyüttü

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın