Dünyanın en rekabetçi taşınabilir oyun arenası Red Bull M.E.O.’da dünyanın en uygunları Türkiye’de buluşuyor. Red Bull M.E.O. Dünya Finali, sanal ortama aktarılan İstanbul’da gerçekleşecek. Türkiye dahil, 28 ülkeden ülke finalistleri şampiyonluk için yarışacak. PUBG MOBILE, Hearthstone ve Teamfight Tactics Taşınabilir turnuvalarında her bir oyunun finali, İstanbul ile özdeşleşen ikonik noktalarda düzenlenecek. PUBG MOBILE finali Haydarpaşa Garı’nda, Teamfight Tactics finali Ortaköy’de, Hearthstone finali ise Kapalıçarşı’da gerçekleşecek. Yapı Kredi Play ve Monster Notebook dayanaklarıyla gerçekleştirilecek Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri’ne dair daha fazla bilgi RedBull.com/meo adresinde.

17 Mart’ta başlayacak 13 günlük gaming şenliği birebir vakitte İstanbul’u keşfetmek için inovatif bir yol sunacak. Taşınabilir oyunseverlere yaratıcı bir tecrübe yaşatacak Red Bull M.E.O. Dünya Finali 13 gün mühletle bir gaming şenliğine dönüşüyor. Bu müddet boyunca, Sultanahmet Meydanı ve Galata Kulesi üzere tarihi yerlerin olduğu kentimizin en kıymetli noktaları sanal olarak gezilebilecek. Tıpkı vakitte heyecan verici canlı yayınların da yer aldığı simülasyon sayesinde iştirakçiler, İstanbul’un daha evvel mesken sahipliği yaptığı büyük tertipleriyle bu kere dijital arenada yine buluşacak.

Şampiyonluk heyecanı ise 20 Mart tarihinde Kapalıçarşı’daki Hearthstone Dünya Finali ile başlayacak. 27 Mart’ta Ortaköy’de gerçekleşecek Teamfight Tactics ile sürecek seyahat dünyanın en eski tren istasyonlarından olan Haydarpaşa Garı’nda 22 ve 29 Mart’taki PUBG MOBILE finali ile tamamlanacak.

PUBG MOBILE’de Türkiye’yi iki kadro temsil edecek

Red Bull M.E.O.’nun PUBG MOBILE finalinde dünya da ikiye bölünecek. 22 Mart’ta Doğu ve 29 Mart’ta Batı olmak üzere iki şampiyonun belirli olacağı Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri’nde Türkiye’yi temsil eden Futbolist ve Blaze Esports, Batı Şampiyonu olmak için gayret edecek.

Red Bull M.E.O. kenti oyun alanına çevirmeye devam ediyor

Red Bull M.E.O., Dünya Finalleri öncesinde kenti oyun alanına çevirmeyi sürdürüyor. Taşınabilir oyunseverler, PUBG MOBILE ile özdeşleşmiş drop kutularını Instagram üzerinden faal olan AR filtresi ile en yaratıcı ve eğlenceli biçimde kentin dilediği noktasına indirmeye çalışıyor. Her hafta en yaratıcı görüntüyü çeken ve belirtilen adımlarla Instagram hesabında paylaşan 3 oyunsever, sürpriz mükafatların sahibi oluyor. Bu eğlenceli tecrübeye katılmak için gerekli adımlara dair ayrıntılı bilgi RedBull.com/ARmeo adresinde.

Espor dünyasının en güzelleri Red Bull M.E.O. Dünya Finali için sanal İstanbul’da buluşuyor

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın