ESA Esports, geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Seri A yatırım cinsinde 30 milyon TL şirket değerlemesi üzerinden 3 milyon TL’lik yeni bir yatırım aldı. Gerçekleştirilen bu yatırım tipine yerli ve yabancı yatırımcıların katıldığı kaydedildi.

Bahisle ilgili bir açıklama yapan ESA Esports & Media Kurucu Ortak ve CEO’su Lale Ergin, “Türkiye’den çıkan, memleketler arası düzeyde bir espor tertip, içerik ve medya şirketi olmayı hedefliyoruz. Bu yatırımdan gelen kaynağı öncelikle altyapı yatırımlarımızı tamamlamak, operasyonlarımızı ve takımımızı büyütmek hedefiyle kullanacağız. Espor şirketleri son devirde yatırımcıların epeyce ilgisini çekiyor” dedi.

Türkiye’de yaklaşık 30 milyon kişinin görüntü oyunları oynadığının iddia edildiğini kaydeden Ergin, “Bunun içerisinde espor turnuvalarını seven, oynayan ve takip eden de çok kıymetli bir kitle var ve sayıları her geçen gün artıyor. Bu da ülkemizde espor ekosisteminin potansiyelini gösteriyor. Önümüzdeki devirde espor ve görüntü oyunları bölümüne erken giren markalar ve oluşumlar bu rüzgârdan yararlanacak” tabirlerini kullandı.

ESA Esports 3 milyon TL yeni yatırım aldı

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın