Turkish Airlines EuroLeague’in 26.haftasında Anadolu Efes, deplasmanda Fenerbahçe Beko’yu 106-74 mağlup etti. Karşılaşmanın akabinde Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman basın toplantısında konuştu.

Maçı birinci çeyrekte kazandıklarını kaydeden Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman ise ”Maça çok düzgün başladık, sahayı çok güzel paylaştık. Savunmamız çok uygundu, Fenerbahçe’nin sayı üretmesine müsaade vermedik. İkinci çeyrekte oyun olarak biraz geriye düştüğümüz kısımlar oldu. Lakin doğal ki maçın genelinde 14 tane üçlüğümüz vardı, atakta çok tesirli bir performans gösterdik ve kazandık. Bu yalnızca bir galibiyet, umarım bu türlü galibiyetler devam eder” tabirlerini kullandı.

”MICIC’IN PERFORMANSI SIRA DIŞIYDI”

Vasilije Micic’n 37 sayı kaydederek meslek rekorunu kırmasına değinen Ataman, ”Micic’in performansı sıra dışıydı ancak onunla maç önü ve maç sonu konuşmalarım sıradandı. Bugün tepeye çıktı. Ben hiçbir vakit tek bir oyuncuyu kutlamam. Geçtiğimiz haftalarda Larkin de bu türlü bir performans sergilemişti. Değerli olan formda oyuncuları bulabilmek. Soyunma odasında kendisini kutlamadım ancak sizlerin önünde kutlayayım. Genelde onu daima eleştiririm biliyorsunuz fakat bugün kutluyorum” dedi.

”3 YILDIR BİR ARADA OYNAYAN BİR TAKIMIZ”

Ulusal kadroda çok sayıda oyuncularının bulunmasının kendileri için sorun yaratıp yaratmadığının sorulması üzerine tecrübeli başantrenör, şunları söyledi: ”3 yıldır bir arada oynayan bir kadroyuz. Bu üzere durumlarda kasvet çekmiyoruz. Oyuncularımızın ulusal ekiplerine verdiği katkıdan da gurur duyuyoruz. Birbirine alışkın oyuncularımız var. Onlara ulusal gruptan dönünce bir dinlenme verdik, sonrasında kendi sistemimizde maça hazırlandık.”

Cet SELÇUK – Kaan ÜLKER / İSTANBUL (DHA)

Ergin Ataman: Micic’in performansı sıra dışıydı

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın