Tüm dünyada 250 milyondan fazla oyuncusu bulunan Fortnite’ın yaratıcısı Epic Games, bugün yaptığı bir açıklamayla sevilen oyunu için yeni bir aktifliğin duyurusunu yaptı. Firmanın ayrıntılarını paylaştığı Fortnite World Cup Kreatif’te oyuncular 3 milyon dolar fiyatındaki ödül havuzundan hisse almak için uğraş edecekler.

Rekabet Yeni Bir Biçim Alıyor

Geçtiğimiz ay 2019 yılında rekabetçi etkinliklerde 100 milyon dolar fiyatında ödül dağıtacağını açıklayan Epic Games, bu kapsamda evvelki hafta toplamda 40 milyon dolar ödül havuzu olan Fortnite World Cup hakkındaki ayrıntıları paylaşmıştı. Firmanın bugün duyurduğu Fortnite World Cup Kreatif ise bahtını Battle Royale modu dışında denemek isteyen oyunseverleri cümbüşe katılmaya davet ediyor.

Oyuncuların Fortnite World Cup ile birebir tarihlerde New York City’de düzenlenecek Fortnite World Cup Kreatif finallerine katılma hakkı kazanmak için öncelikle 29 Nisan – 7 Haziran tarihleri ortasında düzenlenecek elemeleri geçmeleri gerekecek. 5 haftalık elemeler sonunda seçilen 15 oyuncu, 26-28 Temmuz tarihlerinde yapılacak Fortnite World Cup Kreatif finallerinin heyecanını yerinde yaşama ve büyük mükafatı kazanmak için çaba etme bahtı yakalayacak.

En Yaratıcı Görüntüyü Çeken Kazanır

Oyuncular Fortnite World Cup Kreatif finallerine katılma hakkı kazanmak için 5 hafta boyunca Fortnite topluluk içerik üreticileri tarafından özel olarak tasarlanmış haritalarda çaba edecek. Akabinde Fortnite’ın oyun içi tekrar izleme aracı ile çektikleri görüntüyü belirlenen bir etiketle YouTube’da yayınlayacaklar. Her hafta yeni bir harita ve yeni bir talih demek. Fortnite topluluğundan seçilecek içerik üreticilerinin beğenisini kazanan görüntülerin sahipleri, Fortnite World Cup Kreatif finallerine katılma hakkı kazanacaklar.

Fortnite Hakkında

Fortnite açık dünyada geçen bir co-op hayatta kalma oyunudur. Günümüz dünyasında geçen oyunda ansızın ortaya çıkan fırtınalar sonucu dünya nüfusunun %98’i ortadan kaybolmuş ve yerlerine zombiye misal yaratıklar ortaya çıkmıştır. Oyuncular bu dünyada öteki oyuncularla işbirliği içerisinde kaynak toplayıp üsler yapmakta ve kendilerini yaratıklara ve fırtınaya karşı koruyarak hayatta kalmaya çalışmaktadır. Oyunun başka bir modu olan Fortnite Battle Royale ise, 100 oyuncunun bir haritada birbirlerine karşı gayret ederek hayatta kalan son oyuncu olmaya çalıştıkları fiyatsız bir versiyondur. 

Epic 3 Milyon Dolar Ödül Havuzlu Fortnite World Cup Kreatif’i Duyurdu

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın