Esporun en büyük destekçilerinden olan Bahçeşehir Üniversitesi, Türkiye’deki esporun gelişmesi için çalışmalarına devam ediyor. BAU, bu vakte kadar gerçekleştirdiği espor derslerinin arşivini herkesin erişebileceği, fiyatsız eğitim platformu BAU Open Learning (https://open.bau.edu.tr) üzerinden yayınlıyor.

Espor kesim profesyonellerinden dersler

Her Bahar devrinde açılan ve Türkiyede tek olma özelliği taşıyan “GEP0312 Esporda Özel Başlıklar” dersi; 2017-2018 Bahar periyodunda Riot Games Türkiye ile, 2018/2019 Bahar devrinde Supermassive Esports grubu ile ve 2019/2020 Bahar devrinde Gaming in Turkey oyun ve espor ajansı ile dersler hem teorik hem de uygulamalı olarak gerçekleştirildi.

3 yıllık arşiv, artık herkes için erişilebilir durumda

Bahçeşehir Üniversitesi, 3 yıllık ders arşivini Open Class ile birlikte herkesin kullanımına açıyor. Artık BAU’da verilen espor eğitimleri, BAU Open Learning ile birlikte herkesin erişimine açık.

İçerikler, oyun ve espora meraklı olan tüm paydaşlara yararlı olabilecek çeşitten; medya, teknoloji, aktiflik, pazarlama, oyun kesimlerinde çalışan ve bu alanlarda meslek planlayan öğrencilere başlangıç düzeyinde bilgiler vermektedir.

Bu eğitim içeriklerini muvaffakiyet ile tamamlayan bireylerin meslek fırsatlarını arttırması ve bölümün muhtaçlık duyduğu kaliteli insan kaynağının yetiştirilmesi hedefleniyor.

Espor derslerinden faydalanmak isteyen şahıslar, https://open.bau.edu.tr/ adresi üzerinden kayıt yaptırarak fiyatsız erişim sağlayabilir.

Dijital yayıncılık yeni trend

Pandeminin tesiriyle birlikte herkesin hayatına giren dijital yayıncılık konusu ise bu dönemki seçmeli ders ile ele alınacak. Dersin başlığına da uygun olarak Twitch üzerinden canlı yayınlanacak derslerde konuklar tekrar farklı alanlarda uzman bireylerden oluşturuldu.

Herkes için espor

Bahçeşehir Üniversitesi yalnızca seçmeli ders açarak değil birebir vakitte aileler, okul yöneticileri ve öğretmenler için de espor eğitimleri düzenleyecek. Lise öğrencilerine yönelik olarak yürütülen eğitimler ise bu sene pandemi tesiriyle Discord ve Twitch üzerinden online olarak gerçekleştiriliyor.

Bahçeşehir Üniversitesi, espor derslerini herkesin kullanımına açıyor!

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın